1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt’te TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı
Siirt’te TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Siirt’te TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, TÜBİTAK'ın destekleri ile Siirt İbrahim Hakki Kız Anadolu İmam Hatip tarafından düzenlenen '4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı'nın açılışını yaptı.

A+A-

Fuarın açılışına; Vali Mustafa Tutulmaz, eşi Fatma Tutulmaz, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. DR. Murat Erman, İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, İl Müftüsü Faruk Arvas, Okul Müdürü Münir Benek, davetliler, okulun öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. 

Vali Tutulmaz, İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından yapılan eserlerin sergilendiği; "Görsel Sanatlar" ve "Teknoloji Tasarım" sergilerini gezerek, öğrencilerin çalışmalarını inceledi. Öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Stantları gezen Vali Tutulmaz’a projelerin işlevlerine ilişkin bilgi verdi.

Fuar hakkında bilgi veren Proje koordinatörü Rehber öğretmen Merve Çevik, “Fuarda 25 projenin uygulandığını, Öğrencilere fırsat verildiğinde ne kadar yaratıcı ve üretken olduklarını, ortaya koydukları eserlerle gördük. Öğrencilerimizin, sorgulayan, merak eden, araştıran, üreten ve bilgiyi paylaşabilen kişiler olarak yetiştirmenin, gelecek nesiller ve ülkemiz çok büyük bir önem taşımaktadır.” dedi.

Fuar sonrasında, Vali Tutulmaz, projelerde başarılı 25 öğrenciye birer Kitap çeki hediye etti.

Fuar, Siirt’in yöresel yemeklerinin katılımcılara ikram edilmesi ile son buldu. 

tubitak1.jpgtubitak2.jpg

 

Bu haber toplam 3662 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!