1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te trafik bir düzene sokulmalı
Siirt’te trafik bir düzene sokulmalı

Siirt’te trafik bir düzene sokulmalı

Siirt’te caddelerde bilinçsiz park edilen araçlar şehir içi araç trafiğini olumsuz yönde etkimesi vatandaşları çoğu kez çileden çıkarmaktadır.

A+A-

Konuyla ilgili şikayetlerini kaleme alan ilimiz serbest muhasebecilerinden Kamil Aparı, Siirtliler.Net’e şu açıklamalarda bulundu :

 

Siirt trafiği caddelerde bilinçsizce park eden araçlarla dolu.100-150 m’lik mesafeyi aracınızla 15-20 dakikada ancak gidebilirsiniz. Aydınlar caddesi ve ona bağlı yollar daha da çekilmez hale gelmiştir. Bunun tek sorunu otoparktır. Halkımız otoparklara hala alışmamıştır. Alıştırmak için bol bol katlı otopark gereklidir. 2-3 noktada 5-6 katlı geniş otoparklar gereklidir.

 

1.nokta; eski müftülük yanı, 2.nokta ise belediye arkasındaki garaj olmalıdır. Finansını da yetkili kurum amirleri oturup bir karara bağlamalıdırlar. Acilen çok katlı otoparklar yapılmalıdır. Yoksa Siirt’imizin Trafiği çökecek ve kullanılamaz hale gelecektir.

 

Araç sayısı günden güne artmaktadır. Caddelerimiz 30 yıl önce açılan caddeler olup geniş tutulmamıştır. Araç sahiplerini otoparklara alıştırmak ve caddelerimizi rahat tutmak için fiyatlarında cazip olması veya 1 yıl bedava olması gereklidir.

 

Yetkililerin ve halkımızın bu işe bir an önce çözüm bulması için herkesin elini taşın altına koyması gereklidir. Yoksa trafiğimizi kaybeder ve çökertmiş oluruz

 

Kamil Aparı

Bu haber toplam 2632 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!