1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt’te Suriyeli öğrencilere eğitim desteği verildi
Siirt’te Suriyeli öğrencilere eğitim desteği verildi

Siirt’te Suriyeli öğrencilere eğitim desteği verildi

Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan ve geldikleri Siirt'te hayatlarını sürdüren Suriyeli çocuklara eğitim desteği verildi.

A+A-

Suriyeli 120 öğrenciye, Siirt İl Göç İdaresi  Müdürlüğü tarafından içinde çeşitli kırtasiye malzemelerinin de bulunduğu eğitim setleri dağıtıldı.

Suriyeli öğrencilerin öğrenim gördüğü 14 Eylül İlkokulunda düzenlenen törende öğrencilere eğitim setlerini dağıtan Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş,”Ülkelerindeki iç savaştan dolayı ülkemize göç eden ve yaşamlarını Siirt’te sürdüren öğrencilere  Göç İdaresinin sağladığı eğitim setlerini dağıttık. Valilik olarak ilimizde yaşamını sürdüren herkese elimizden gelen yardım ve desteği vermeye çalışıyoruz. Kırtasiye setlerini sağlamaları nedeniyle Göç İdaresi yetkililerine teşekkür ediyorum. İnsan burada duygulanıyor. Gördüğünüz gibi bu minik öğrenciler İstiklal Marşımızı çok güzel okuyorlar.”dedi.

Arapça öğretmeni Suriyeli Hammud Elmatar ise Türkiye'nin kendilerine kucak açtığını ve kendi kültürlerini yaşamalarına imkân sağladığını belirterek, ilgililere teşekkür etti.

Program, Suriyeli öğrencilerin İstiklal Marşı ve Türkçe çeşitli şarkılar seslendirmeleri ile sona erdi.

Dağıtım töreninde, İl Göç İdaresi Müdürü Abdullah Kaplan ve Göç idaresi çalışanları da hazır bulundu.

Bu haber toplam 1195 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!