1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Siirt’te STK’sıyla, vatandaşıyla aklın yolunda birleşildi
Siirt’te STK’sıyla, vatandaşıyla aklın yolunda birleşildi

Siirt’te STK’sıyla, vatandaşıyla aklın yolunda birleşildi

Bugüne kadar hiçbir ülke gündemi Siirt’teki Sivil Toplum Kuruluşlarını bugünkü gibi bir araya getirmemişti.

A+A-

İlimizde geçtiğimiz ay Sivil Anayasaya Destek Platformu çatısı altında bir araya gelerek 12 Eylül’de yapılacak olan halk oylamasına EVET yönünde destek veren 88 sivil toplum kuruluşu bugün vatandaşlarla birlikte broşür dağıttılar.


Teravih namazının ardından Güres caddesinin bir ucunda buluşan yaklaşık 700-800 kişilik grup Güres’in diğer ucuna kadar yürüdüler. Buradan Kızlar Tepesi’ne ardından da üçgen park, bilekler tesislerine kadar topluca yürüyerek broşürler dağıtan grup 15 bin adet Sivil Anayasaya niçin EVET denileceğini anlatan broşürler dağıttılar. Dağıtılan broşürleri ilgiyle okuyan vatandaşların kimi yerlerde broşür dağıtan gruba alkışlarla destek verdikleri görüldü.

Kısa bir basın açıklaması yapan Memur-Sen İl Başkanı Ömer Aslan: “Siirt’imizi düşünen, ülkemizin demokrasisini düşünen sivil toplum kuruluşları olarak burada toplanmış bulunuyoruz. Daha önce yaptığımız açıklamada bizler bu anayasa değişikliğini yetersiz bile olsa desteklediğimizi ifade etmiştik. Halkımızı, hemşehrilerimizi bilinçlendirmek amacıyla neden EVET diyeceğimizi veya HAYIR konusunda nelerle karşılaşacağımızı anlatan el broşürleri dağıtıyoruz.” dedi.

Bu haber toplam 2377 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!