1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirt'te sporcuların büyük tepkisi
Siirt'te sporcuların büyük tepkisi

Siirt'te sporcuların büyük tepkisi

Siirt'te Atatürk Stadyumu’nda soyunma odalarının kapatılmasından dolayı öğrenciler harabeye dönmüş tuvaletlerde soyunuyor.

A+A-

Siirt'te vatandaşların spor yapmak amacıyla gittiği ve beden eğitimi ve spor yüksekokullarına hazırlanan üniversiteye hazırlık öğrencilerin idman yaptığı Atatürk Stadyumu'nda soyunma odalarının kapatılmasından dolayı öğrenciler harabeye dönmüş tuvaletlerde soyunuyor.

 

Defalarca soyunma odalarının açılması için rica edilmesine rağmen bir türlü açılmadığını söyleyen sporcular ve özellikle beden eğitimi ve spor yüksekokullarına hazırlık öğrencileri, mecburiyetten harabeye dönüşmüş tuvaletlerde elbise değiştirmek zorunda kaldıklarını belirttiler.

 

Temizliği saha personeli tarafından yapılmayan ve çöplüğe dönen tuvaletleri, beden eğitimine hazırlanan bazı öğrenciler kendi imkânlarıyla temizlemek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

 

Konuya tepki gösteren Mehmet Esen soyunacak yer bulamadıkları için tuvaletlerde soyunduklarını belirterek, “Beden eğitimi ve spor yüksekokullarına hazırlık yapıyorum.

 

Daha önce farklı illerde spor yapmak amacı ile gittiğim stadyum ile Siirt ilimizde bulunan stadyumu karşılaştırdığımda Siirt ilimizdeki stadyumun ne kadar içler acısı olduğunu anlıyorum. Doğru düzgün soyunacak yer yok.

 

Tuvaletlere gidip soyunuyoruz bazen elbiselerimiz yere düşüyor. Su yok her taraf çöp ama sahip çıkan kimse de yok. Yetkililerin bir an önce soyunma odalarını açmasını ve saha tuvaletlerinin temizlenmesi için ilgilenmelerini bekliyoruz” dedi

Bu haber toplam 3366 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!