1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te Şehitlere vefa programı
Siirt’te Şehitlere vefa programı

Siirt’te Şehitlere vefa programı

Polis Memuru Yaman Yalçıner başta olmak üzere vatan uğruna canlarını feda edenler için Siirt’te TÜRGEV’de anma etkinliği düzenlendi.

A+A-

Geçen yıl Ocak ayında meydana gelen çatışmada şehit düşen Polis Memuru Yaman Yalçıner başta olmak üzere vatan uğruna şehit düşmüş kahramanlar düzenlenen bir törenle anıldılar. Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı Konferans salonunda düzenlenen etkinlikte şehitlik mertebesinin önemine değinildi.

Siirt halkı tarafından düzenlenen Mevlid-i Şerif programına Siirt Belediye Başkan V.Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt Belediye Başkan Yardımcıları Zekeriya Butur ve Yener Tanık’ta katıldı. Şehitler için hazırlanan video gösteriminin ardından İl Müftülüğünde görevli din görevlileri mevlit okudu. Türkçe, Kürtçe ve Arapça ilahiler okunmasının ardından İl Müftüsü Faruk Arvas, şehitler için dua etti.

Butur: “Birliğimizi ispatladık. İsteyen denesin”

Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Butur yaptığı açıklamada, ilde halk tarafından düzenlenen programla şehitlerin anıldığını söyledi. Şehitlerin toplumun değerleri olduğunu belirten Butur, 'Allah şefaatlerini bize nail eylesin. Allah şehitlerimizin sayısını artırmasın. Tüm vatan evlatlarımızı, gençlerimizi korusun ve vatanı bölmeye çalışanlara da fırsat vermesin. Bugüne kadar milli birlik ve beraberliğimiz bozulmadıysa, bundan sonra da hiçbir güç bozamayacak. Biz biriz ve diriyiz. Bunu bütün dünyaya ispat ettik, etmeye devam edeceğiz, isteyen denesin.' diye konuştu.

Tanık: “Siirt halkı teröre karşıdır”

Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Yener Tanık ise kentin her zaman şehitlerine sahip çıktığını kaydetti. Siirt halkının hiçbir zaman bu tür olayları istemediğini vurgulayan Tanık, 'İnşallah bundan sonra şehit vermeyiz. Ama bu manada her türlü olumsuz duruma, teröre Siirt halkı karşı olacaktır.' şeklinde konuştu.

Şehitlerimiz için düzenlenen Mevlüt programından sonra Siirt Belediyesi tarafından davetlilere Mevlüt şekeri dağıtıldı.

vefa.jpg

Bu haber toplam 3662 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!