1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te Sağlık ve Eğitim kurumlarında denetim
Siirt’te Sağlık ve Eğitim kurumlarında denetim

Siirt’te Sağlık ve Eğitim kurumlarında denetim

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Merkezindeki Sağlık ve eğitim kurumlarını denetleyerek incelemelerde bulundu.

A+A-

Vali Mustafa Tutulmaz Barış Mahallesinde bulunan ‘Şehit Tülay Çelik Aile Sağlık Merkezi’ni ziyaret etti.

Aile Sağlık Merkezini gezerek inceleyen Vali Tutulmaz, Sağlık Merkezinde görevli doktorların mesaiye gelmediklerini tespit etmesi üzerine, haklarında idari soruşturma açılması talimatını verdi.

Halk Sağlığı ve Aile Sağlık Merkezi yetkililerini uyaran Vali Mustafa Tutulmaz,  ‘Vatandaşlarımıza hoşgörü ikliminde etkin bir kamu hizmeti sunmak hepimizin görevidir. Bu görevi yerine getirmeyen, ihmal eden ve aksatmaya çalışan kamu görevlileri hakkında gerekli yasal işlemler Valiliğimce başlatılmıştır. Her devlet memuru günlük mesaisine uymak ve yasal olarak taşıması gereken görev ve sorumluluklarını yerine getirmekle mükelleftir. Devlet memurluğu ile bağdaşmayan eylem ve hareketlerde bulunan kamu görevlilerinin tespiti halinde, gerekli yasal işlem derhal başlatılacaktır. Tüm Kurum Amirleri de çalışanların mesaisini takip etmek, iş ve işlemlerini denetlemekle sorumludur. Bunu yerine getirmeyen yöneticilerin tespiti hainde de hakkında da yasal işlem başlatılacaktır.’ dedi.

Vali Tutulmaz, kamu kurum ve kuruluşların denetimlerinin devam edeceğini sözlerine ekledi. Aile Sağlık Merkezi ziyareti ardından Vali Mustafa Tutulmaz, ‘75 Yıl İlkokulu’ nu ziyaret etti. Okulun genel eğitim durumu ve yapılan eğitim çalışmaları ile ilgili olarak Okul Müdüründen bilgi olan Vali Tutulmaz, sınıfları gezerek, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Okuma-yazmaya geçen öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Öğretmen ve Öğrencileri tebrik etti. Daha sonra öğretmen ve okul idarecileri ile de bir araya gelen Vali Tutulmaz, eğitim ve öğretim ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ülkemizin her alanda kalkınmasının eğitimle gerçekleşeceğini belirten Vali Tutulmaz, ‘Eğitilmiş bireyler, gelecekte en büyük güvencemiz olacaktır.’ dedi.

İncelemeleri sırasında Vali Tutulmaz’a, İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Erol Ömür Emre eşlik etti.

Bu haber toplam 4035 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!