1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te polis lojmanına molotof atması için çocuklar kullanılmış
Siirt’te polis lojmanına molotof atması için çocuklar kullanılmış

Siirt’te polis lojmanına molotof atması için çocuklar kullanılmış

13 Kasım 2009 günü akşam vakitlerinde Siirt Evren Mahallesindeki polis lojmanına Molotof atması için terör örgütü PKK tarafından kullanılan çocuklar yakalandılar.

A+A-

13.11.2009 günü saat 19:20 sıralarında İlimiz merkez Evren Mahallesi Süreyya Öner Caddesi Şehit Selim TERZİOĞLU Polis Lojmanına ve girişinde bulunan Polis Noktasına, sokak içerisinden, PKK/KONGRA-GEL terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan lehine “Biji Serok Apo” şeklinde slogan atarak gelen şahıslar tarafından, molotoflar atılmış ve nokta görevlimizin havaya ateş açarak müdahale etmesi üzerine şüpheliler geldikleri yönde ara sokaklara doğru kaçmışlardır.

 

emniyetMüdürlüğümüzce devam edilen istihbari ve operasyonel çalışmalar neticesinde, PKK/KONGRA-GEL terör örgütü adına eylemi gerçekleştirdiği tespit edilen; D.Y, A.K, N.T, R.D, M.K, K.K, A.T, S.T, isimli şüpheliler Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda 24.11.2009 günü yakalanarak gözaltına alınmışlardır. R.D, M.K, A.T ve K.K isimli şüpheliler yaşı küçük olması nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmiştir.

 

Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman, yasak yayın, plastik beyaz şeffaf eldivenler ile içinde yanıcı maddelerin bulunduğu pet şişe ve bidonlar ele geçirilerek talimat doğrultusunda el konulmuştur.

 

25.11.2009 günü Adliye’ye sevk edilen şüphelilerden beş (5) kişi savcılıkça serbest bırakılırken, A.K, A.T ve R.D isimli şahıslar ise tutuklanarak cezaevine sevk edilmişlerdir.

 

Bu haber toplam 2446 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!