1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te Pkk’nın mahkeme olarak kullandığı yapı yıkıldı
Siirt’te Pkk’nın mahkeme olarak kullandığı yapı yıkıldı

Siirt’te Pkk’nın mahkeme olarak kullandığı yapı yıkıldı

PKK’nın Siirt’te mahkeme olarak kullandığı yapı, güvenlik güçleri tarafından yıkılmasının ardından 14 kişi de gözaltına alındı.

A+A-

Vatandaşların her türlü terör eylemlerinden korunması, emniyet ve asayişi temin etmek maksadıyla başlatılan operasyonlar kapsamında Siirt’te Pkk’nın mahkeme olarak kullandığı yapılar yıkıldı.

Siirt Valiliği’nce yapılan açıklamada operasyonla ilgili şu bilgilere yer aldı: "Mezarlık çevresine yasa dışı inşa edilen binalarda sözde mahkemeler kurarak, vatandaşlarımızı sorguya alıp cezalandırdıkları, köylüleri tehdit ettikleri, civar köylerde yaşayan köylüleri rahatsız ve taciz ettikleri, bu binaları eğitim amacıyla kullandıkları yönünde bilgi alınması üzerine, 22 Ekim günü bölücü terör örgütü mensuplarını yakalamak, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, yasa dışı inşa edilen yerlerin yıkımı için güvenlik güçlerimizce operasyon düzenlenmiş olup, yasa dışı inşa edilen binalar mezarlara dokunulmadan yıkılmıştır" 

Pkk’ya ait yapıların yıkılmasının ardından 14 kişi gözaltına alındı. Zanlılar, sağlık kontrolünün ardından İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldüler. 

Bu haber toplam 3155 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!