1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te Mavi Marmara Fotoğraf Sergisi
Siirt’te Mavi Marmara Fotoğraf Sergisi

Siirt’te Mavi Marmara Fotoğraf Sergisi

İsrail’in Mavi Marmara gemisine yaptığı saldırı anı, öncesi ve sonrasının yer aldığı fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü.

A+A-

Siirt İHH gönüllüleri Güres Caddesi Sancaklar İlköğretim Okulu önünde "Mavi Marmara" adlı fotoğraf sergisi yarın akşama kadar açık kalacaktır.

 

2.FİLODA YER ALMAK İÇİN BAŞVURDULAR

 

Siirt İnsani Yardım Derneği ‘Mavi Marmara’ adlı bir fotoğraf sergisinin yanında açılan stantta kimi vatandaşlar 2.filoda yer almak için form doldurarak destek verdiler. Sergide ayrıca 25 Mayıs'ta Atatürk Stadyumunda Saat:20.00’de gerçekleştirilecek olan “Mavi Marmara ve Şehitlerini Anma” programı için broşür dağıtıldı. 

 

Aralarında Siirt’ten katılan İbrahim Bilgen’in de içinde yer aldığı 9 şehit ve 54 kişinin yaralandığı baskında, İsrail askerlerinden kurtarılan fotoğraf makineleri içinde yer alan resimlerden 75 adedi sergiye çıkarıldı. Sergide yer alan resimlere vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterildi.

 

ÇARŞAMBA GÜNÜ BÜYÜK ETKİNLİK STATTA

 

Siirt İnsani Yardım Derneği Başkanı ve İHH Gönüllüsü Murat Coşar: "Mavi Marmara gerçeğini hatırlatmak amacıyla bugün fotoğraf sergisi açtık. İsrail’in yaptığı baskın öncesi ve baskın anında çekilen fotoğrafları bir sergi haline getirdik. Amacımız yaşananları unutturmamaktır. Ayrıca bu vesileyle 25 Mayıs'ta Atatürk Stadyumunda Saat:20.00’de gerçekleştirilecek olan ‘Mavi Marmara ve Şehitlerini Anma’ programına tüm Siirtlileri bekliyoruz" dedi.

 

Mavi Marmara Gemisinde yer alan IHH Gönüllüsü Metin Yardım, Siirtlilerin her zaman mazlum Gazze halkından yana olduğunu, Gazze için canını feda eden 9 vatandaşımızdan birinin de Siirt’in yiğit evladı İbrahim Bilgen olduğunu belirterek fotoğraf sergisini Mavi Marmara'da şehit edilen ve yaralanan insanlarla bu onurlu sefere çıkan insanlara ithaf ettiklerini söyledi.

Bu haber toplam 1894 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!