1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt'te Marifet Okulu açılıyor
Siirt'te Marifet Okulu açılıyor

Siirt'te Marifet Okulu açılıyor

Siirt İlim Yayma Cemiyeti tarafından Ortaokul öğrencilerine yönelik Marifet Okulu açılıyor.

A+A-

İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi olarak ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf kız ve erkek öğrencilerine yönelik olarak İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezinin 11 ilde pilot uygulamaya geçeceği “Marifet Okulunu” Kasım ayı içerisinde Siirt’te de hayata geçiriliyor.

İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye Genelinde yapılan protokol çerçevesinde hayata geçecek Marifet okulunda çocuklarımızın kişisel gelişimine önemli katkılarda bulunulacaktır.

İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada: “İlim Yayma Cemiyetimiz her yaz tatilinde evlatlarımıza yönelik “Yaz Okulu” açılmaktadır. Şimdi de okul devam ederken hafta sonları ortaokul 5, 6 ve 7 sınıf kız ve erkek öğrencilerine yönelik olarak yeni devlet hastanesi karşısında yeni kiralanan müstakil bir yerde Kur’an-ı Kerim, Gezi-Yorum & Kitap-Yorum ve Olay-Yorum Etkinliği, Adab sohbetleri, Musiki, Spor etkinlikleri, Oyun saati (Satranç, Masa tenisi, Langırt, Mangala vb.), Ebru, Filografi, Hat, İzcilik, Fotoğrafçılık Eğitimi, Robotik Dersi, Geziler ve kamplar olacak şekilde yaygın eğitim faaliyetlerine uzman öğreticiler eşliğinde başlanacaktır” denildi.

Sınırlı kontenjanla 15 öğrenci grubunun yer alacağı eğitim çalışmalarında öğrenciler mülakatla alınacak olup, kayıtlar başlamıştır.

Bu haber toplam 4268 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!