1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi
Siirt’te Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi

Siirt’te Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi

Siirt Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi amacıyla kurban kesim alanlarını belirleyerek yapılan düzenlemelere halkın uyması çağrısında bulundu.

A+A-

Bu yıl kurbanlık satışının sadece Canlı Hayvan Borsası’nda yapılacağını, belirlenen yerler dışında da kesinlikle kesim yapılamayacağı belirtildi.

Kurban Bayramı’nda kaçak kesimlerin ve hasta hayvan satışlarının önüne geçebilmek amacıyla alınan kararlar. Bu yıl Canlı Hayvan Borsası dışında kesinlikle hayvan satışı yapılamayacağını ifade edilen açıklamada, kesim için ise 7 nokta belirlendiğinin altını çizildi. Vatandaşları kurbanlık hayvanlarını caddelerde, sokaklarda, parklarda, apartman ve dükkân önlerinde kesmemeleri konusunda uyaran Siirt Belediyesi, kötü görüntülerin yaşanmaması için bu kararı aldıklarını vurguladı. Vatandaşları Canlı Hayvan Borsası dışında kurbanlık alınmaması konusunda da uyaran Siirt Belediyesi, “Canlı Hayvan Borsası’nda kurbanlık satışları veteriner kontrolünde yapılmaktadır. Aksi halde dışarıdan kurbanlık almak isteyen vatandaşlarımız hasta hayvan alabilirler. Bu yüzden uyarılarımızı dikkate alsınlar” ifadeleri kullanıldı.

Komisyonca belirlenen kurban kesim yerleri şöyle; Canlı Hayvan Borsası mezbahası, Doğan Mahallesi Verem Savaş Dispanseri arkasındaki Rahimiye öğrenci yurdu arkası, Ulus Mahallesi Polis Lojmanları karşısındaki boş alan, Evren Mahallesi Polis Lojmanları içindeki boş alan, Özel Seyyid Ahmet Bedevi Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürlüğü Bahçesi, Bahçelievler Mahallesi (Alparslan İlkokulu yanındaki boş arsa), Kooperatif Mahallesi Huzur 2 sitesi karşısı (Abdullah Bağış Parkı Karşısı) kurbanlık kesim yerleri olarak belirlenmiştir" denildi.

kesim.jpg

Bu haber toplam 2009 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum