1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt’te Kız Öğrenci Konuk Evinde kayıtlar başladı
Siirt’te Kız Öğrenci Konuk Evinde kayıtlar başladı

Siirt’te Kız Öğrenci Konuk Evinde kayıtlar başladı

İlim Yayma Cemiyeti’ne ait 100 öğrenci kapasiteli Siirt Yükseköğretim Kız Öğrenci Konuk Evi’ne yerleşmek isteyen öğrenciler için kayıtların başladığı bildirildi.

A+A-

Kız Öğrenci Konuk Evi’nin yöneticilerinden Mutlu Bulgaz, Siirtliler.NET’e açıklamalarda bulundu. 

SİİRT ÜNİVERSİTESİ’Nİ KAZANAN 100 ÖĞRENCİYE KONUK EVİ

Yeni Siirt Devlet Hastanesi karşısında bulunan Kız Öğrenci Konuk Evi, uygun ödeme şartlarıyla toplamda 12 dairesini öğrencilere açtı. Daireler 3 + 1’in yanısıra 1+1 şeklinde de mevcut. Dairelerde öğrenciler ikişerli veya üçerli kalabiliyorlar. Daireler ev şeklinde olup banyosu, tuvaleti, balkonu, çalışma odası, yatak odası bulunuyor. Ayrıca dublex daireler de mevcut.

SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Konuk Evi’nde kalan öğrencilere sadece yatma hizmeti vermediklerini bildiren Mutlu Bulgaz, “Güvenliğimizin de mevcut olduğu konuk evimizde öğrencilerimiz için çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerimiz de bulunuyor. Bu etkinliklerimiz içerisinde öğrencilerimizin zihin yorgunluğunu atmaları için çeşitli seminerler , eğitim programları ve sohbetlerimiz olacak. Kültürel geziler de bu etkinliklerimiz arasındadır.” Dedi. 

KONUK EVİ’NDE ÖĞRENCİLER İÇİN HERŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ

Öğrencilerin rahat bir ev ortamını hissedebilmeleri için birçok ayrıntı düşünülmüş. Kar amacı gütmeden açılan Konuk Evi’nde 24 saat güvenlik, sıcak su, internet salonu, akşam yemeği, kütüphane, kafeterya bulunuyor. Binanın alt katında ise kurulan Bilgi Evi’nde ilk ve ortaöğretim öğrencileri ile mahalle çocuklarının istifade edeceği kütüphane, derslerinde yardımcı olacak eğitmenler, güvenli internet, masa tenisi gibi faaliyet alanı bulunmaktadır. 

KAYITLAR İÇİN EYLÜL SON

Kız Öğrenci Konuk Evi için kayıtların başladığını bildiren Mutlu Bulgaz, “konuk evimizin kapasitesi 100 kişilik öğrenciyle sınırlıdır. Kayıtlarımız bir süre önce başladı ve halen devam etmektedir” dedi.

konukevi1.jpgkonukevi2.jpgkonukevi3.jpgkonukevi4.jpg

konukevi5.jpgkonukevi6.jpg

Bu haber toplam 4657 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!