1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Siirt'te kimi STK'lar bir araya gelip İsrail'i lanetledi
Siirt'te kimi STK'lar bir araya gelip İsrail'i lanetledi

Siirt'te kimi STK'lar bir araya gelip İsrail'i lanetledi

Siirt'te çeşitli sivil toplum kuruluşları bugün Güres Caddesi, Sancaklar İlköğretim okulu önünde saat 12:30'da buluştular. Grup terörist İsrail devletini kınayan bir basın açıklaması okudu.

A+A-

İsrail'in Filistin'e İnsani Yardım Götüren Konvoya Saldırması, Siirt'te Düzenlenen Toplantıda Protesto Edilerek, Kınandı. Bayanların da Katıldığı Açıklamada, Bir Çok Kişi Gözyaşlarına Hakim Olamadı. Güres Caddesi Üzerinde Sancaklar İlköğretim Okulu Önünde Yapılan Basın Açıklamasını, Memur-sen İl Başkanı Ömer Aslan Yaptı.

 

TERÖRİST DEVLET İSRAİL’İ ŞİDDET VE NEFRETLE KINIYORUZ

 

Terörist devlet İsrail’in Filistin'e insani yardım götüren gemiye yaptığı baskını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Mazlum Filistin halkına insani yardım götürmekten başka amacı olmayan ve İsrail askerleri tarafından vahşice öldürülen şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, milletimize ve tüm İslam âlemine başsağlığı dilerken, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

 

Bu saldırı tüm insanlığa karşı yapılmış bir saldırıdır. Başta milletimiz olmak üzere bütün insanlık bu vahşete seyirci kalmayacak, gerekli tepkiyi gösterecektir.

 

Haydut devlet İsrail, sadece insani yardım taşıyan gemilere saldırarak uluslar arası hukuku ihlal etmiş ve suç işlemiştir. Bu saldırıyı yapanlar ve saldırı emrini verenler derhal uluslar arası mahkemelerce yargılanarak hak ettikleri ağır cezalara çarptırılmalıdır.

 

Kadın, çocuk, yaşlı ve yardım konvoyu demeden insanlara saldıran ve bunu bir alışkanlık haline getiren İsrail’in uluslar arası meşruiyeti olamaz, olmamalıdır.

 

Son katliamdan sonra tüm dünya devletleri ve uluslar arası kuruluşlar bu katil devletin uluslar arası meşruluğunu tartışmaya açmalıdır.

 

Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünya ülkeleri, katil devlet İsrail’le askeri ve ekonomik işbirliğini tamamen bitirmelidir. Diplomatik ilişkilerine son vermelidir.

 

Tüm dünya ülkeleri ambargo uygulayarak İsrail’i tecrit etmelidir. Spor etkinlikleri başta olmak üzere İsrail tüm uluslar arası yarışmalara sokulmamalı, uluslar arası resmi ve sivil tüm kuruluşlardan üyeliği silinmelidir.

 

Buradan sessiz kalarak bu suça ortak olan Birleşmiş Milletler’e (BM), İslam Konferansı Örgütü’ne (İKÖ) sesleniyoruz: İnsanlık İsrail’in zulmü altında eziliyor, daha ne diye susuyorsunuz. Uluslar arası yaptırımları niye yürürlüğe koymuyorsunuz?

 

Bu vahşi olay karşısında milletimizin göstereceği her türlü tepki yerinde ve anlamlı olacaktır. Ancak, haklı tepkilerimizi haksız konuma düşürmemek için ve Türkiye’yi uluslararası toplumda zor durumda bırakmamak için milletimiz dikkatli olmalıdır.

 

Bu yardım konvoyuna Siirt’i temsilen Metin YARDIM ve İbrahim BİLGEN ağabeylerimiz katılmıştır. Şu ana kadar kendilerinden haber alınamamıştır. Dualarımız onlarla birliktedir.

 

Bu duygular içinde tekrar tüm insanlığın başı sağ olsun diyor, şehitlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

Basın açıklamamızı destekleyen STK’lar:

TSO, ESO, Ziraat Odası, Kızılay, Fıstık Yetiştiricileri Birliği, SİAD, SÖDER, Eczacılar Odası, Eczacı Teknisyenleri Derneği, Sığır Yetiştiricileri Birliği, Ziraat Mühendisleri Birliği, Gençlerin İstihdamını Destekleme Derneği, Elektrikçiler Derneği, Sek-Bilder,

Bu haber toplam 2715 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!