• Siirt-1 °C
  • İstanbul8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siirt’te kentsel dönüşüm
07 Kasım 2012 Çarşamba 13:21

Siirt’te kentsel dönüşüm

Kentsel dönüşüm konusunda Siirt’te saha çalışmalarına başlanıldı.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Vargün, Çevre Şehircilik il müdürü Edip Alan ve beraberindeki iki kişilik heyetle birlikte, Vali Ahmet Aydın’ı makamında ziyaret etti.
 
Vali Aydın; “Siirt ilimiz, kentsel dönüşüm yapılacak iller arasında bulunmaktadır. Ülkemizin geleceğini şekillendirecek, Cumhuriyet tarihimizin en önemli projelerinden bir tanesi olan Kentsel Dönüşüm ile ilgili çalışmalar, ilimizde de başlandığını belirterek, Çevre Şehircilik Bakanlığı, Valiliğimiz ve Belediyenin ilgili birimleri, kentsel dönüşüm kapsamında birlikte çalışmalara başlamışlardır.” dedi.
 
Kentsel Dönüşümün başarılı olması için, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının birlik içinde eşgüdümlü koordineli çalışması ile mümkün olacağını ifade eden Vali Aydın, “Kentsel dönüşüm sürecinin ana aktörleri yerel yönetimlerimizdir. Bu anlamda Belediyelerimize ve Özel İdarelerimize yapacakları dönüşüm projelerinin planlamasında, Valilik olarak her türlü desteğin verileceğini” belirtti.
 
Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Vargün ise yaptığı konuşmada; ”Kentsel Dönüşüm konusunda Siirt ilimizde saha çalışmaları başlatıldı. Görevli arkadaşlarımız ilgili kuruluşlar ile birlikte bu konuda çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. Bu kapsamda bugün Siirt belediyesini ziyaret ettim. Şimdide sayın Valimizi ziyaret ederek, yapılacak çalışmalar hakkında kendilerine bilgi verdim. Vatandaşlarımızın sağlıklı mekânlarda, sağlıklı çevrelerde yaşamasını sağlamak devlet olarak hepimizin görevidir.” dedi.
 
Bu haber toplam 1411 defa okunmuştur
YORUMLAR
ZEVYE MEZARLIĞINDAN AŞAĞISI
MURAT
ŞU ZEVYE MEZARLIĞINDAN KIZ MESLEK LİSESİNE KADAR OLAN BÜTÜN BİNALAR YIKILSA VE YERLERİNE MODERN BİNALAR YAPILSA SİİRTİN ÖNÜ AÇILIR
14 Kasım 2012 Çarşamba 14:27
Büyük Başarı
Kemal Kaya
Kentsel Dönüşüm gibi Ülkenin en büyük projesinin de Siirtimide uygulanmasını büyük bir istek ve heyecanla istiyoruz emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz çok büyük bir başarı.Siirtimizinde modern bir kent olması çok önemli bir olay
08 Kasım 2012 Perşembe 14:32
Hadi Kolay gelsinn..
SEMİH CAN
Artık zamanı gelmiştir şehrin çehresini değiştirmeye.Allah hepinizden razı olsun,ilk kazmayı sabırsızlıklan bekliyoruz.
08 Kasım 2012 Perşembe 08:39
1 ocak - yine abdullahın dondurması
ÜLKE GÜNDEMİNDEN
siirt üniversitesi haberi
iskoç eteği osmanlı hazımsızlığı hürriyet
paralel yapı mahkemeye verdi
siirt milletvekili osman ören
siirt fıstığı
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Siirtliler Net | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0212) 293 01 32 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA