1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te kaybolan gençler dağa çıkıyor
Siirt’te kaybolan gençler dağa çıkıyor

Siirt’te kaybolan gençler dağa çıkıyor

Önce dağa çıkıp eğitim aldılar. Sonra Siirt’e gönderildiler keşif için. Yakalandılar ve 5 kişi cezaevine gönderildi.

A+A-

EMNİYET BASIN BÜLTENİ

Müdürlüğümüzce PKK/KONGRA-GEL terör örgütünün İlimizde faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalarda;

Mahallelerde çok fazla gencin kayıp olduğu ve mahallelinin bu gençlerin nerede olduğunu bilmediği, gençlerin ailelerinin ise kaybolan gençler için polise gelip başvurmadığı, kaybolan gençlerin dağda terör örgütü mensuplarından eğitim aldığı, bu eğitimden sonra ilimizde polis başta olmak üzere güvenlik güçlerimize yönelik saldırı yapmak için geri gönderildiği, eğitim alan şahısların dağdaki teröristlere Siirt merkezde polise eylem yapmak için keşif yaptırdığı, tespit edilmiştir.

Konu ile ilgili eylem gerçekleştirecekleri tespit edilen H.A, M.İ., C.E., A.Ç., T.C., M.A. ve A.Ş. isimli 7 şüpheli şahıs başlatılan operasyonel çalışmalar neticesinde yakalanarak gözaltına alınmışlardır.

18.08.2011 günü mahkemeye sevk edilen 7 şüpheliden M.A isimli şahıs Cumhuriyet Savcılığınca, H.A isimli şahıs ise mahkemece serbest bırakılmış olup diğer M.İ., C.E., A.Ç., T.C. ve A.Ş. isimli ( 5 şahıs ) “Suç İşlemek Amacıyla Kurulan Örgüte Üye Olmak” suçundan tutuklanarak İlimiz E Tipi Kapalı Cezaevine teslim edilmiştir.

Bu haber toplam 3839 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!