1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt’te karne heyecanı
Siirt’te karne heyecanı

Siirt’te karne heyecanı

Siirt'te 2014-2015 eğitim öğretim yılında toplam 107 Bin öğrenci karne heyecanını yaşadı.

A+A-

Halide Kutlualp Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine Vali Vekili Gürbüz Saltaş, İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, öğretmenler, öğrenciler, davetliler ve öğrenci velileri katıldı.

Aziz şehitlerimiz için daygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemi belirten konuşmalar yapıldı. Şiirler okundu.

Vali Vekili Gürbüz Saltaş, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında öğrencilere, yaz tatilinde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Vali Vekili Saltaş, Öğrencilerin Karne dağıtımına mütakip, İl Halk Kütüphanesine gidip üye olmalarını ve günde en az 2 saat kitap okumalarını isteyerek, emeği geçen öğretmen ve velilere teşekkür etti. 
İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay ise yaptığı konuşmada, ‘İlimizde de 2014-2015 eğitim öğretim yılını bitiren 97 bin öğrenci, yaygın eğitimden, 10 bin öğrencinin de örgün eğitimde olmak üzere toplamda 107 bin öğrencinin karne alacağını’ söyledi. 

Suay, 2015-2016 eğitim öğretim yılının hiçbir olumsuzluk yaşanmadan başlaması temennisinde bulundu.

Okulda dereceye giren başarılı öğrencilere ödülleri, Vali Vekili Gürbüz Saltaş tarafından verildi.
Ayrıca Okulda eğitim gören başarılı engelli öğrencilerle sohbet eden Vali Vekili Saltaş, kendilerine de çeşitli hediyeler vererek, hatıra fotoğraf çektirdi. 

Öğrencilere dağıtılan karnelerin ardından, Okulda öğrencilerin hazırladıkları resim sergisinin gezilmesiyle tören son buldu. 

karne1.jpg

Bu haber toplam 2523 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!