1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te Kadının Adı Yok! ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Siirt’te Kadının Adı Yok! ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Siirt’te Kadının Adı Yok! ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Eşinin, annesinin, bacısının, kız kardeşinin isminin okunmasından rahatsız olanlar kimlerdir iyi bilinir. Biz iffetli Siirt kadınları olarak İffetimizin bir göstergesi olan Fatma, Ayşe, Gülsüm, Kübra isimlerinin hiç olmazsa öldüğümüzde anılmasını ve bize

A+A-

 

Kadınlar Gününde Siirt’ten Emine ERDOĞAN Hanımefendiye

 

                Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi, Siirtli kadınlar olarak sizi her ne zaman ekranlarda, gazetelerde, mecmualarda hayır işlerinde, kadın haklarını savunucu hareketlerin içinde görsek kalbimiz küçük bir serçenin kalbinin sevinçten attığı gibi pır pır atıyor. Sizinle belki de sizin hiç haberiniz olmadan çok ama çok gurur duyuyoruz. Siz bizim iftihar sebebimizsiniz.

                Eşinizin yanında onu aydınlatan güneş gibisiniz. İsminizi herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde görebiliyoruz. Umarız eşiniz size kızmıyordur. İsminizin her yerde anılması sizin için ayıp değil demek.

                Emine Hanımefendi biliyoruz Türkiye’nin hatta dünyanın birçok yerine gidip medeniyet dağıtmaya çalışıyorsunuz. Filistinli kardeşlerimiz için döktüğünüz gözyaşlarınızı hatırladıkça içimiz ürperiyor, kalbimiz bir kez daha burkuluyor. Filistinli şehit olan kadınların isimlerini rahatça okuyabiliyor ve isimlerine en azından bir Fatiha okuyabiliyoruz. Allah uzun ömürler versin yarın siz vefat etseniz sizin ardınızdan da isminizi anarak Fatiha okuyabileceğiz.

                Emine Hanımefendi yine biliyoruz ki siz İsrail’de yapılanları bir insan olarak kabullenemiyor ve bu çağdışı davranışı insanlık genlerinizle reddediyorsunuz. Ve dahi İsraillileri Medeniyete davet ediyorsunuz!

                 Sizden biz Siirtli kadınların bir ricası var lütfen medeniyeti biraz da buraya getirseniz?...

                Biz Siirtli Kadınların Adları Öldüklerinde Dahi Okunmuyor!

                Biz elbette birisinin anası, bacısı, kızı, anasıyız ama yarın mahşerde beni tek başıma yargılayacak olan Allah Rızası için lütfen buna artık bir son verilsin!

                Biz Siirtliler Cahiliye döneminin Araplarının torunları değiliz sanıyorduk acaba yanılıyor muyuz?

                Kız çocuklarının kuma gömüldüğü günleri hatırlatan; öldüğümüzde bile adımızın anılmayacağı bir toplumda nasıl olurda o toplumun bir parçası olmamız beklenir?

                Yaşarken zaten adımız yok, bari öldüğümüzde adımızı versinler bize.

                Kadının, bırakın yaşarken, öldüğünde bile ADI olmayan Siirt’te nasıl yaşamamız ve topluma katkıda bulunmamız beklenir?

                Hz. Hatice, Hz. Fatıma, Hz. Ayşe, Hz. Zeynep’ten asla daha namuslu değiliz; o halde bu namus timsali büyük kadınların ismi anılırken hangi akla dayanarak kadınlarımızın isimleri Selalarda okunmaz?

                Eşinin, annesinin, bacısının, kız kardeşinin isminin okunmasından rahatsız olanlar kimlerdir iyi bilinir. Biz iffetli Siirt kadınları olarak İffetimizin bir göstergesi olan Fatma, Ayşe, Gülsüm, Kübra isimlerinin hiç olmazsa öldüğümüzde anılmasını ve bize dua edeceklerin ismimize dua etmelerini istememiz hayasızlık mı?

                Siirtli Kadınlar diyor ki:

Yarın, Beni Ben olduğum için Sorgulayacak ve Yargılayacak Kurban Olduğum Allah İçin Lütfen Emine Hanım siz buna bir son verin ve eşinize söyleyin.

 Lütfen Deyin ki “Bundan sonra eşinin isminden utanan Siirtli Erkeklerin Selaları okunmasın!”

Bu konuyu gerekirse Avrupa İnsan Haklarına götüreceğiz ama biz onlardan daha medeniyiz değil mi?

Bu haber toplam 3077 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!