1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt’te izinsiz gösteride olaylar çıktı. 43 gözaltı
Siirt’te izinsiz gösteride olaylar çıktı. 43 gözaltı

Siirt’te izinsiz gösteride olaylar çıktı. 43 gözaltı

Terör örgütü sempatizanlarının çeşitli vilayetlerde son günlerde çıkardıkları olaylar bugün (Pazar) Siirt’te yaşandı. Yasadışı gösteride 43 kişi gözaltına alındı.

A+A-

İlimiz Siirt’te DTP Milletvekili Osman Özçelik ve Belediye Başkanı Selim Sadak’ın da aralarında bulunduğu DTP grubu basın açıklaması yaptı. Ancak hiçbirşey açıklamayla bitmedi. Çünkü açıklamanın ardından dağılan gruptan bazıları taşkınlık çıkarma niyetindeydi. Bu kişiler Çakmak Mahallesi’nde güvenlik önlemi alan polise taşla saldırmaya başladılar. Yasadışı gösteri yapmak isteyen terör örgütü sempatizanları buradan Siirt Kadın Doğum Hastanesi’ne doğru yürüyüşe geçti ve  kendilerini engellemek isteyen güvenlik güçlerini taş yağmuruna tutmalarına polis tazyikli su kullanarak karşılık verdi. Çatışmalar kent geneline yayılmaya başladı. Çakmak, Doğan, Algül mahalleleri ve çarşı merkezinde çatışmalar yaşandı.

 

Eruh yolu üzerindeki miting alanında kanunsuz yapılan eylemde çıkan olayların ardından 43 kişinin gözaltına alındığı ve olaylar sırasında 3 polis memurunun da yaralandığı öğrenildi.

 

KURTALAN’DA DA YÜRÜYÜŞ OLAYSIZ BİTTİ

 

DTP Kurtalan ilçe binası önünde toplanan ve aralarında DTP Kurtalan İlçe Başkanı Fikri Örenç ile Kurtalan Belediye Başkanı Necat Yılmaz’ın da bulunduğu kalabalık terör örgütü elebaşısı lehinde slogan attı. Saat kulesi önünde yapılan basın açıklamasının ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

 

ERUH’TAKİ YÜRÜYÜŞ TE OLAYSIZ BİTTİ

 

DTP Eruh İlçe binası önünde bir araya gelen yaklaşık 100 kişilik grup festival alanına kadar yürüdüler. Yürüyüşe DTP Eruh İlçe Başkanı Abdurrahman Elçiçek ile Eruh Belediye Başkanı Melihan Oktayı da katıldı.

 

Anlaşılan o ki, huzur ortamının tesis edilmesinden rahatsız olanlar sokak çatışmalarını Siirt’e de taşımaya başlayacaklar.

 

siirtte olaylar çıktı. ortalık savaş alanına döndü

Bu haber toplam 7713 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!