1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te, İrlanda ve Hindistan modeli kursa İş Adamlarımız destek verecek mi?
Siirt’te, İrlanda ve Hindistan modeli kursa İş Adamlarımız destek verecek mi?

Siirt’te, İrlanda ve Hindistan modeli kursa İş Adamlarımız destek verecek mi?

Sancaklar, Kuzular, Özel Hastaneler, Müteahhitler, Turkcell, Vodafone, Avea gibi firmalar Erzurum’da olduğu gibi güney doğuda da merkez kurarak Güney Doğu’nun makus talihini değiştirebilirler. Buraya fabrika açacaklarına yöre gençlerini eğiterek Siirt Sil

A+A-

Siirt’te, İrlanda ve Hindistan modeli kursa İş Adamlarımız destek verecek mi?

                Siirt’te “Çağrı Merkezi Kursu” başlığı altında birçok alanda derslerin okutulacağı ve ekonomik olarak şehrimize kalifiye eleman açığını kapatmaya yönelik kurs açıldı. Başvuruların yoğun olduğu kursa bayanların rağbet etmesi sevindirici bulundu. 180 kişinin öğrenim göreceği kurs SODES kapsamında; Siirt Valiliği koordinasyonunda, Siirt Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü ve Siirt Ticaret ve Sanayi Odasının katkıları ile yürütülecek.

                Kurs süresince kursiyerler Türkçe Kullanımı ve Diksiyon, Etkili İletişim Yöntemleri, Liderlik,Takım Çalışması, İletişim Teknikleri, Stres Yönetimi ve Zorluklarla Mücadele,Motivasyon,Yönetim-Organizasyon,Bilgi-İşlem,Satış Teknikleri, Satış Yönetimi,Müşteri İlişkileri,Pazarlama, Halkla İlişkiler konularında öğrenim görecek.

                Böylesine ağır ve ciddi öğretim programının altından kalkacak olan Uğur Dershanesi Müdürü, Proje koordinatörü ve Siirt Genç Girişimler Kurulu Başkanı Nurullah GEYİK bu gibi projelerin şehrimiz için ne kadar önemli olduğuna dair bir konuşma yaptı. Nurullah GEYİK başarılı bir yönetici olmasının yanı sıra, yenilikçi ve Siirt sevdalısı tavrıyla herkes tarafından takdirle karşılanan ve sevilen bir yönetici. Nurullah GEYİK ile yaptığımız görüşmede “bu gibi projelerin daha da artmasını istediğini ve Siirt’e hizmet etmek için her zaman çalışmaya ve dahi fedakarlık etmeye hazır olduğunu” belirtti.

 

                Siirtliler Net bu gibi projelerin sadece kurs safhasında sona ermemesi gerektiğine inanıyor ve buradan yetişmiş kalifiye eleman açığını her daim vurgulayan Siirtli İşadamlarımıza bu gençleri değerlendirmesi için çağrıda bulunuyor.

                Sancaklar, Kuzular, Özel Hastaneler, Müteahhitler, Turkcell, Vodafone, Avea gibi firmalar Erzurum’da olduğu gibi güney doğuda da merkez kurarak Güney Doğu’nun makus talihini değiştirebilirler. Buraya fabrika açacaklarına yöre gençlerini eğiterek Siirt Silikon Vadisini kurabilirler. Böyle bir silikon vadisinin masrafıyla 1fabrika yerine 100 fabrika kurmuş kadar iş gücü hizmeti alabilirler. Bizden söylemesi, Sayın büyüklerimiz bir an önce bu kursu referans göstererek Siirt’e büyük şirketlerin “çağrı merkezi” tesislerini açtırtabilirler. Haydi Sayın Büyüklerimiz kolları sıvayın!

 

Bu haber toplam 2060 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!