1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt’te İnternet kafeciliğinde yeni bir tarz
Siirt’te İnternet kafeciliğinde yeni bir tarz

Siirt’te İnternet kafeciliğinde yeni bir tarz

Her 100 metrede bir internet kafe bulmak mümkün. Ancak içlerinden bir tanesi var ki internet kafeciliği sektörüne ilimizde yeni bir tarz kazandıracak. Bu internet kafe size hem tebessüm ettirecek hem de sizi çok şaşırtarak eğledirecek…

A+A-

Sadece Siirt Merkez’de oturanlardansanız ve eğer her evde olmadığı gibi sadece normal anten kullanıyorsanız yerel televizyonu izleyenlerin haber bültenlerinden tanıdığı bir isim. Aynı zamanda kendisini ilimizin renkli radyolarından Siirt FM’de kısa bir süre öncesine kadar Siirtspor’un maçlarını canlı olarak radyodan dinleyicilere ulaştıran bu isim Sercan BİLGİ’den başkası değil.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Televizyondaki görevinden ayrılan Sercan BİLGİ, Güreş caddesi üzerinde yaklaşık 2 hafta önce açtığı internet kafeyle görenleri hem şaşırtıyor hem de eğlendiriyor. Aynı zamanda A.Ö.F. 3.Sınıf İşletme Bölümü öğrencisi olan Sercan BİLGİ, internet kafeciliğine yepyeni bir tarz getirdi.

 

“ELİNİN KÖRÜ”

 

Bu nedir şimdi diye şaşırdıysanız hemen söyleyelim; internet kafenin ismi… Sizi şaşırtacağını baştan söylemiştik zaten. Çok iddialı ve oldukça farklı bir tarz olan bu isimle ilgili ilginç diyalogları da bu haber/yazımızda anlatacağız.

 

Kafenin önünden geçerken isminizi bir hoparlörden duyarsanız şaşırmayın

 

 

Kafenin önünden geçiyorsunuz. Dalgınsınız ya da yanınızdakilerle sohbet ederek ilerliyorsunuz. Bu esnada bir hoparlörden isminizin zikredilerek sıradaki müziğin size armağan edildiğini ya da o gün giymiş olduğunuz kıyafetin size çok yakıştığını duyabilirsiniz. Size tebessüm ettirecek bu sesin yerini aramayın. Çünkü bu sesin geldiği yer (şimdilik) “Elinin Körü” adlı internet kafenin sahibi Sercan BİLGİ’den başkası değil. Şimdilik diyoruz çünkü önümüzdeki günlerde bu tarz uygulamaların taklit edilerek çoğalacağı kesin. Sessizliğin hakim olduğu kafenin sahibi Sercan BİLGİ’ye kafenin ismiyle ilgili ilginç diyaloglar olup olmadığını sorduk. İşte onlardan bir kaçı;

 

SİİRTLİLER.NET

 

“Okuldan aldığı ödevi için kafeye gelen bir öğrenci ödevini hazırlayıp öğretmenine teslim eder. Öğrencisine bunu nerede hazırladığını soran öğretmeni “Elinin Köründe öğretmenim” cevabını alır.”

 

“Kafeye gelen ve o esnada kendisini cep telefonuyla arayan kız arkadaşının “neredesin” şeklindeki sorusuna karşı “elinin köründeyim aşkım” cevabı veren gencin yüzüne telefon kapatılır.”

 

“Kafedeyken kendisini arayan alacaklısının “neredesin” şeklindeki sorusuna karşı “elinin köründeyim” cevabına karşı soruyu soran alacaklı kişi “yahu yanlış anladın. Parayı sormak için aramadımki” şeklinde durumu kurtarmaya çalışır.

 

KÜFÜRLÜ, GÜRÜLTÜLÜ KAFELER ÇEKİ DÜZEN VERMELİLER

 

Bazı internet kafelerde yüksek sesle ve küfürlü konuşmaların havalarda uçuştuğu görülüyor. Bu tür kötü uygulamalara müsaade eden internet kafelerin kendi meslektaşlarına da zarar verdiklerini yeri gelmişken hatırlatalım.

 

Yazımızı burada sonlandırarak “Elinin Körü”nde fotoğraflarla kısa bir tur atalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 5196 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!