1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt’te ilk kez Yılın Annesi Ödülü Verildi
Siirt’te ilk kez Yılın Annesi Ödülü Verildi

Siirt’te ilk kez Yılın Annesi Ödülü Verildi

Siirtliler.Net Derneği Yılın Annesi Ödülünü en anlamlı yerde, Hz.Veysel Karani Türbesinin önünde verdi.

A+A-

Siirtliler.Net Derneği ilimizde bir geleneği başlatarak Yılın Annesi ödülünü Ziyaret Beldesi’nde bulunan Hz.Veysel Karani türbesinin önünde yaptığı basın açıklamasının ardından Mavi Marmara Gemisinde şehid düşen İbrahim Bilgen’in eşi Suna Bilgen’e verdi.

siirtte yılın annesi ödülü

Hz.Veysel Karani’siz Anneler Günü Kutlanamaz!

Siirtliler.Net Derneği yöneticilerinden Elif Tren Özer tarafından “Hz.Veysel Karani’siz Anneler Günü Kutlanamaz!” başlıklı basın açıklamasında; Yılın Annesi Ödülü Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Siirt’te Veysel Karani Türbesi önünde verilsin. Siirtliler.Net Derneği olarak her sene yılın annesi ödülünü burada, Veysel Karani Hazretleri’nin önünde verme geleneğini bugün başlatmış olduk. Bir ilk olarak başlattığımız bu eylemimiz kendi tarihimize ve kültürümüze sahip çıkma eylemidir. Bundan sonraki yıllarda değerli Devlet Erkânımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’de yılın annesi ödülünü burada, Veysel Karani’nin önünde vermelerini istiyoruz.” denildi.

yılın annesi ödülü - anneler günü

BİLGEN, SİYASİ PARTİLERİ BULUŞTURDU

Yılın Annesi Ödül töreninin ilk kez uygulanmasından ötürü bazı acemilikler yaşanmasına rağmen oldukça başarılı bulunan programda Şehid İbrahim Bilgen’in ismi partileri bir araya getirmeye yetti. AK Parti, Saadet Partisi ve Has Parti’nin milletvekili adayları, il ve ilçe yöneticilerini aynı duygularla bir araya getirdi.

AİLELERLE BİRLİKTE KATILIM SAĞLANDI

Zaman zaman duygulu anların yaşandığı törene çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarından da katılım oldu. Törenin yapılacağını önceki gün Siirtliler.net sitesinden okuyan birçok vatandaş, etkinliğe aileleriyle birlikte katıldılar.

PLAKET VE KUR’AN-I KERİM HEDİYE EDİLDİ

Elif Tren Özer tarafından okunan basın açıklamasının ardından dernek başkanı Eyüp Güzel tarafından Yılın Annesi Plaketi ile Uzm.Dr.Aylin Türkay tarafından bir adet Kur’an-ı Kerim Suna Bilgen’e verildi.

 

foto facebook

 

HABERİN VİDEOSU

Bu haber toplam 4960 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!