1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt’te İlçelerin gelişimi için platform kuruluyor
Siirt’te İlçelerin gelişimi için platform kuruluyor

Siirt’te İlçelerin gelişimi için platform kuruluyor

Siirt’te DİKA’nın düzenlemiş olduğu toplantıda Ajans ile ilçelerdeki ajansa bağlı ofisler arasında işbirliğine yönelik platformlar kurulması için adımlar atılıyor.

A+A-

İlçelerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla ilçelerdeki proje ofisleriyle, DİKA arasında işbirliği kurulacak. Sağlıklı bir iletişim kurulması ön görülen işbirliğinde İlçelerde özellikle Kaymakamlıklar, Milli Eğitim Müdürlükleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri, Ziraat odası ve uygun görülen sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelinerek platformlar oluşturulacak.

Denetim, Ödül Ve Ceza Mekanizması İşlemeli

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Baykan Kaymakamı Mahmut Kocabey, Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kurtalan Kaymakamı Musa Üçgül, Pervari Kaymakamı Hakan Şeker, Şirvan Kaymakamı Haktan Gökçekuyu ve Siirt Yatırım Destek Ofisi’nin katıldığı toplantıyla ilgili kamuoyunda genel olarak şöyle bir değerlendirme yapıldığı görülüyor: “Verilen teşvikler çok önemli. Kalkınmaya hizmettir. Ancak verilen teşviklerin veya kredilerin denetimi sağlıklı bir şekilde yapılması gerekiyor. Denetim mekanizması önemsenmeli. Alınan teşvikleri ve kredileri doğru bir şekilde kullananlara ödüller verilerek özendirilmeli ve doğru kullanmaya ve peşkeş çekilen teşviklerde ise ceza mekanizması hayata geçirilmeli.

Bu haber toplam 1705 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!