1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt’te, Hilal Gelinlik ve Kuaför salonu Açıldı
Siirt’te, Hilal  Gelinlik ve Kuaför  salonu  Açıldı

Siirt’te, Hilal Gelinlik ve Kuaför salonu Açıldı

İlimiz Merkez Güres caddesinde “Hilal Gelinlik ve Kuaför Salonu” Siirt Valisi Musa Çolak ve eşi hanımefendi Gülsüm Çolak, davetliler ve kalabalık vatandaşların katılımıyla açılışı gerçekleştirildi.

A+A-

Açılışta konuşan Vali Musa Çolak, “İlimizde böylesine güzel hizmetler veren mağaza açılışlarını yapmaktan mutluk duyuyorum, Kadınlarımıza gereken desteğin verilmesi halinde, kadınlarımızın hayatın her alanında başarılı olacaklarını görmek açısından büyük anlam ifade ettiğini belirterek, bu gibi işyerlerin sayesinde ilimizin sosyo-ekonomik yapısına önemli katkılar sağlandığı gibi, Vatandaşlarımızın yaşam standartlarında önemli gelimeler sağlandığını ifade eden Vali çolak, benim mesleğim var, maharetim var, işyeri açabilirim ancak maddi kaynağım yok diyen girişimcilere seslenerek, Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 15.000 TL’ye kadar faizsiz kredi veriyoruz. İlk iki yılı ödemesiz olan kredinin ödenmesi yıllara dağıtılıyor. Yararlanmak isteyen vatandaşlarımız Vakfımıza müracaat ettiklerinde görevli arkadaşlarımız kendilerine her konuda yardımcı olacak ve projelerini hazırlayacaklardır. Bu nedenle böyle iş yeri açan hemşehrilerime teşekkür edyorum ve işlerinin hayırlı kazançlarla dolu olmasını temenni ediyorum”  diye konuştu.

 

Davetlilere sunulan kokteyl ile açılış sona erdi.

 

Daha Sonra Vali Musa Çolak ve Eşi Gülsüm Çolakla birlikte, Güres caddesindeki esnafları gezerek, esnaflarla sohbet ettiler. Esnafların dert ve sorunlarını dinleyen Çolak ailesi birlikte alış veriş yaptılar.

Bu haber toplam 3241 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!