1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt’te HDP’nin durumuyla ilgili değerlendirme
Siirt’te HDP’nin durumuyla ilgili değerlendirme

Siirt’te HDP’nin durumuyla ilgili değerlendirme

Siirt’te seçimin nabzına ilişkin yaptığı röportajlar ışığında HDP ile ilgili notlarını değerlendiren Gazetemiz Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel, HDP’nin ciddi bir baraj sorunu olduğuna değinerek sebeplerini açıkladı.

A+A-

Siirt’te güçlü olan iki parti bulunuyor. AK Parti ve HDP… Haberimizin bu bölümünde HDP’ye yer veriyoruz. Yayın Yönetmenimiz Eyüp Güzel, HDP’nin ülke genelinde ciddi bir baraj problemi olduğuna değinerek bunun nedenlerine ilişkin notlarını değerlendirdi. Aşağıda videosunu izleyebileceğiniz o notlardan bazı satır başları şöyle:

HDP, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde bugüne kadar gördüğü en yüksek oyu almış fakat seçmenlerin kendisine verdiği mesajı yok saymıştı. Seçmen kendisine “sana yüksek düzeyde oy veriyoruz fakat arana terörle mesafeyi koy” demişti. Fakat HDP kendisine oy verenleri yanılttı.

Yöneticiler hapiste. Daha önce bir belediye meclis üyesi bile gözaltına alındığında sokaklar karışıyordu. Fakat şimdi parti liderleri bile hapiste olmasına rağmen tepkiler sokağa yansımadı. Çünkü HDP kendine inanan tabanını yordu.

Seçim güvenliğinin alınmış olması HDP’nin ve PKK’nın işine yaramıyor. HDP, güvenli olmayan seçim atmosferinden beslendi. PKK artık önceki seçimlerde olduğu gibi sandıklarda baskı kuramayacak.

HÜDAPAR’ın barış şerbeti içme yaklaşımını HDP yanıtsız bıraktı. Bu durumda HDP çatışmadan yana bir tavır gösteriyor şeklinde değerlendiriliyor.

Güneydoğu halkı artık eski günlere, teröre ve gözyaşına dönmek istemiyor. HDP’ye geçen seçimde şans vermişti fakat HDP, Güneydoğu seçmenini yanılttı.
 

Bu haber toplam 3057 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
20 Yorum