1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt’te Hava meydanına ait Vor istasyonu kundaklandı
Siirt’te Hava meydanına ait Vor istasyonu kundaklandı

Siirt’te Hava meydanına ait Vor istasyonu kundaklandı

Dün gece Gökçebağ Beldesi’nde bulunan DHMİ’ye ait Vor istasyonu Pkk’lılar tarafından basılarak kundaklandı. İstasyon kullanılamaz hale geldi.

A+A-

Seyir halindeki uluslar arası uçaklar için radar vazifesi gören Vor istasyonu dün gece Pkk’lılar tarafından kundaklanarak tamamen kullanılamaz hale getirildi.

Saat 23.30 sıralarında Siirt Merkez Gökçebağ Beldesi’nde bulunan Siirt Devlet Hava Meydanları’na ait Vor istasyonunu uzun namlulu silahlarla basan Pkk’lılar istasyonda bulunan özel güvenlik görevlileri biraraya topladıktan sonra silahlarına el koydu. Görelilerin cep telefonlarını da alan Pkk’lılar cep telefonlarına silahla ateş ederek kullanılamaz hale getirdiler. Ardından istasyonu ateşe veren teröristler, olay yerinden kaçarak izlerini kaybettirdiler.

SİİRT HAVAALANINI ETKİLEMEZ

Vor istasyonunun Siirt Havaalanıyla bir ilgisi olmadığı için Siirt’te kalkan veya iniş yapan uçakları etkilemeyeceği öğrenildi. Vor istasyonu, daha çok Siirt semalarında görülen uluslar arası uçaklar için bir radar vazifesi görmekteydi. Kullanım dışı kalan Vor istasyonu yerine Batman’da bulunan diğer bir Vor istasyonu hizmet verecek.

vor1.jpgvor2.jpgvor3.jpgvor4.jpg

vor5.jpgvor6.jpg

Bu haber toplam 4375 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!