1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt'te Emitt Fuarı Hazırlıkları Tamamlandı
Siirt'te Emitt Fuarı Hazırlıkları Tamamlandı

Siirt'te Emitt Fuarı Hazırlıkları Tamamlandı

Siirt, 09–12 Şubat 2012 tarihlerinde yapılacak Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Ve Seyahat Fuar (EMİTT) Hazırlıkları tamamlandı.

A+A-

Siirt'in tarihi ve turistik fotoğraflarının yer alacağı stantta Büryan Kebabı, Pervari balı, Zivzik narı, Fıstık, Bıttım Sabunu, Tiftik Battaniye, Bıttım sabunu, melengiç kahvesi ve birçok ürünün yer alacağı öğrenildi.

 

TÜYAP Beylikdüzü Emitt Fuarının 12 nolu salonunda, 87 metrekarelik stant tasarımında Siirt’in Cas evi görülecektir. Led ekrandan Siirt'in çeşitli görüntüleri, Siirt'in tanıtım filmleri, Siirt müziği ve ışık düzeneği animasyonuna yer verilecektir.

 

Turizm profesyonellerinin uluslararası buluşma platformu olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında Siirt'in zengin mutfak kültüründen Büryan'ın tanıtılıp ziyaretçilere ikram edileceğini kaydeden Vali Musa Çolak, "EMITT Fuarında farkındalık ve ilgi çekmek amacıyla ilimizin tescilli ürünlerini sergileyip tanıtacağız. Bu bağlamda Siirt Fıstığımızı, Pervari Balımızı, Zivzik Narımızı, tescilli Büryan kebabımızı ve Menengiç Kahvemizi standımızı ziyaret edecek misafirlerimize hem ikram edeceğiz hem de tanıtacağız. Bunun yanı sıra kilimimizi, Battaniyemizi, Bıttım Sabunumuzu ve daha birçok ürünümüzü birebir tanıtacağız. Fuar süresince ilimizin el sanatları sergisi yapılacak, 25.000 adet tanıtım materyali dağıtılacak ve ilimizin tarihi ve turistik yörelerinin tanıtıldığı DVD gösterimleri gerçekleştirilecek. EMİTT 2012 fuarıyla ilimizin tanıtılmasında önemli bir katkı sağlayacağını düşünmekteyiz." diye konuştu.

 

Siirt ürünlerinin yüklendiği minibüsün yarın sabah erken saatte yola çıkacağını ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Remzi Uslu: " İlimizi en iyi şekilde temsil etmek üzere bu yıl geçmiş yıllara oranla daha profesyonel hazırlandık. Siirt turizminin hak ettiği yeri yakalayacağımıza inanıyoruz." dedi.

Bu haber toplam 2289 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!