1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te Doktor Skandalı
Siirt’te Doktor Skandalı

Siirt’te Doktor Skandalı

Siirt Devlet Hastanesi’nde görevli Plastik Cerrahi G.Ç’nın iddia edilen sözleri tam bir skandal.

A+A-

Hasan Efe adlı ilkokul öğrencisi elini kapıya sıkıştırması neticesinde parmağı kopar. Haberi alan babası Kemal Efe çocuğunu apar topar Siirt Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürür. Nöbetçi doktor derhal plastik cerrahi G.Ç’ı telefonla arar ve parmağı kopmuş çocuğun durumundan bahseder. Baba Hasan Efe’nin iddiasına göre Dr.G.Ç. telefonda “yapacak bir şey yok. O parmağı atın” demesi üzerine tam bir şok yaşanır. Evladının acısı içerisinde olan baba bu seferde ikinci bir acıyla tam bir yıkıntı içerisine girer.

Tam bir doktor skandalı olan hadiseyi baba Kemal Efe’den dinleyelim. Efe, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada olayın nasıl geliştiğini anlattı:

“Çocuğumun parmağı kapıda sıkışmış ve parmağı kopmuştu. Apar topar Siirt Devlet Hastanesi’ne götürdük. Kopan parmağını da bir kutu içerisinde yanımıza aldık. Acil Serviste bulunan nöbetçi doktor Plastik Cerrahisi Dr.G.Ç.’ı telefonla aradı. Fakat Dr.G.Ç’ın telefonda verdiği yanıt bizi şoka uğrattı. Doktor telefonda ‘o parmağa bir şey yapamam atın o parmağı” demiş. Ne yaptıysak doktor gelmedi. Hastanede bizim kaydımızı bile yapmadılar. Sadece pansuman yapıp gönderdiler. Aradan 3 saat geçti ve yakınlarım bu durumu öğrenince tekrar götür o doktor bakması lazım dediler ve acil servise tekrar gittik. Telefonla kendisini tekrar aradık ama yine gelmedi. Bize “yarın sabah getirin bakarım” dedi. Orada bulunan bir memur bize Medlife Hastanesine yeni bir doktorun geldiğini, ona götürmemizi söyledi. Hemen Özel Medlife Hastanesi’ne gittik ve oğlumu ameliyata aldılar. Ameliyat 3 saate yakın sürdü. Doktorlar çok geldiğimizi söylediler.”

Yaralı çocuk şu an Özel Medlife Hastanesi’nde 4.katta tedavi altında. Durumu halen ciddiyetini koruyor. Doktorların ifadesine göre parmağın tutmama riski söz konusu.

Bu haber toplam 6537 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum