1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Siirt’te Çölyak hastalarını tebessüm ettiren jest
Siirt’te Çölyak hastalarını tebessüm ettiren jest

Siirt’te Çölyak hastalarını tebessüm ettiren jest

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, kentte bulunan Çölyak hastalarını unutmadı ve tebessüm ettiren bir jest yaptı.

A+A-

Siirt’in Kayyum Belediyesi son yıllarda unutulmuş olan bir kesimi hatırladı. En son Mervan Gül dönemindeki belediye zamanında hatırlanılmış olan Çölyak hastaları Siirt’te ne Selim Sadak ne de Tuncer Bakırhan döneminde hatırlanılmadılar.

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın’ın oluruyla kolları sıvadı ve kentte bulunan Çölyak hastalarına bir jest yaptı. Maddi yardımdan ziyade Çölyak hastalarına “sizi düşündük” mesajı içerek bu faaliyet kapsamında sağlık raporu bulunan vatandaşlara glütensiz ekmek ve erişte gibi çeşitli temel besin malzemelerinin bulunduğu gıda paketi verildi.

RESİMLERDE YÜZLERİ TEŞHİR ETMEDİLER

Öte yandan Siirt belediyesi basın müdürlüğü tarafından medyaya servis edilen haberin görüntülerinde ise koli dağıtılan vatandaşların yüzlerinin teşhir edilmediği dikkatlerden kaçmadı.

Siirtliler.NET olarak bu detayı önemsediğimizi ve gösterilen hassasiyetin önemine binaen teşekkür etmeyi ilkesel olarak ifade ediyoruz.

 

Bu haber toplam 1567 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!