1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te çocukların oyun parklarına ihtiyacı var
Siirt’te çocukların oyun parklarına ihtiyacı var

Siirt’te çocukların oyun parklarına ihtiyacı var

İlimiz Siirt’te çocuk oyun parklarının neredeyse yok denecek kadar az olması çocukların dünyasına verilen değerin bir yansıması olarak kabul ediliyor.

A+A-

Özellikle hafta sonları ve okulların tatil olduğu günlerde sokak araları çocuk sesleriyle cıvıl cıvıl olurken oynayabilecekleri bir oyun parklarının olmaması onların farklı ve tehlikeli alanlarda vakitlerini geçirmelerine neden oluyor.

 

Nüfusu 120 bini geçen Siirt Merkez’de oyun parklarının çok az ve çocukların ihtiyacını karşılayacak düzeyde değil. Sitemize gelen bazı e-postalarda Siirtliler, çocukların rahatça ve istedikleri zaman mahallelerdeki, sokaklardaki oyun parklarında oynamaları için yetkililerden oyun parkları yapılmasını istediklerini belirttiler.

 

HAYIRSEVER İŞ ADAMLARI TEŞVİK EDİLEBİLİR

 

Kurulacak oyun parkları sayesinde çocuklarının kötü alışkanlıklardan da uzak duracağını e-postalarında ifade eden vatandaşlar yetkilileri bu konuda sağduyulu olmaya davet ederken, Siirt’teki hayırsever iş adamlarının da bu konuda teşvik edilmelerini, onların da katkıları olabileceğini düşünmekteler.

 

Bu haberimizle yapmış olduğumuz çağrıya hayırsever işadamlarımızın kulak vereceğini ümit ediyor ve bekleyelim bakalım diyoruz.

 

Bu haber toplam 2432 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!