1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te cinsel istismar davasında tahliye yok
Siirt’te cinsel istismar davasında tahliye yok

Siirt’te cinsel istismar davasında tahliye yok

Geçen sene 4 kız çocuğuna cinsel istismarda bulundukları gerekçesiyle tutuklu bulunan 10 sanığın yargılandığı davada tahliye çıkmadı.

A+A-

Siirt’te bulunan bir okulda okuyan 4 kız öğrenciye tecavüz ettikleri iddiasıyla 10 sanığın tutuklu olarak yargılandığı davanın 20. Duruşmasına bugün Siirt Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu 10 sanık ile avukatları katıldı. Davada toplam 39 sanık hakkında ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ‘hürriyeti tahdit” suçları bulunuyor.

Mağdur kızların avukatları davanın 1 numaralı sanığı iken 10 ay yakalanamayan ve geçen hafta sonu Batman’da yakalanan okul müdür yardımcısı Fahrettin Kuzu’nun bir önceki duruşmada ayrılan dosyasının yakalanmasından dolayı yeniden bu dosya ile birleştirilmesini istediler. Mahkeme bu talebi değerlendirmek üzere duruşmayı erteledi.

Adliye önünde gerginlik

Bu arada adliye önünde mağdur kızlara destek vermek için aralarında Siirt’in yanı sıra Diyarbakır’dan da gelen kadın derneklerinin üyeleriyle sanıkların yakınları arasında sözlü tartışma yaşandı. Tutuklu bir sanığın yakınlarından olan 2 kadın, basın açıklaması yapan kadınlara “rapordan neden söz etmiyorsunuz?” diye tepki gösterdi.

Siirt Ağır Ceza Mahkemesi’nde 39 kişi hakkında görülen davada 10-15 yıl hapis istemiyle yargılama sürüyor. Tutuklu 10 sanığın bugün görülürken, tutuksuz sanıkların davasının ise 21 Aralık’ta görüleceği bildirildi. Firar olduğu için dosyası bir önceki duruşmada tutuklu sanıklardan ayrılan Fahrettin Kuzu için ise mahkemenin 28 Aralık’ta bir değerlendirme yaparak karar vereceği belirtildi.

 

Bu haber toplam 3234 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!