1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te camilerin halıları yenileniyor
Siirt’te camilerin halıları yenileniyor

Siirt’te camilerin halıları yenileniyor

Siirt’te şehir merkezinde bulunan camilerin halıları Siirt Belediyesi tarafından yenileniyor. Şu ana kadar 15 camiye 2100 metrekare yeni halı döşendi.

A+A-

Siirt Belediyesi kutsal mekânların fiziki eksikliklerini gidermeye devam ediyor. Bu kapsamda Siirt merkezinde bulunan 15 caminin halıları yenilendi. Siirt Belediyesi Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların daha rahat ibadet edebilmeleri için Merkez’de bulunan Şeyh Teyyar, Şeyh Yusuf, Şeyh Osman Camisi, Sofi Numan Camisi, Sevinci Cami, Seyad Cami,Ülkü Camisi, Suveyka Camisi, Nebi Camisi ve bazı mescitlerin eskiyen halılarını yenisiyle değiştirdi. Ekiplerimiz 15 cami ve mescitte eski halıları sökerek toplam 2100 metrekare yeni halı döşedi.

Çalışma, mahalle sakinleri ve cemaatte büyük memnuniyet yaşattı. Camii imamları, mahalle muhtarları ve cemaat, "Camimizin halıları bir hayli eskimişti. Bu konudaki talebimizi değerlendiren ve yeni halılarımızı temin eden Siirt Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın’a ve ekibine teşekkür ediyoruz" dediler.

Bu haber toplam 3554 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
7 Yorum