1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt’te bir grup eylem yaptı
Siirt’te bir grup eylem yaptı

Siirt’te bir grup eylem yaptı

Cezaevlerindeki açlık grevleriyle ilgili Siirt E Tipi Cezaevi önünde gösteri yapan grupla polis arasında arbede yaşandı.

A+A-

 

Aralarında İHD, Tabipler Odası, Siirt Belediyesi BDP’li Meclis Üyelerinin bulunduğu “Barış Meclisi” üyeleri PKK’lıların cezaevinde sürdürdüğü açlık grevlerine destek amacıyla Siirt F Tipi Cezaevi önünde toplandılar. Aralarında Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’ın da bulunduğu grup “cezaevlerinde ölüm istemiyoruz” yazılı pankart açtılar.
 
Basın açıklaması gazeteci Cumhur Kılıççıoğlu tarafından okunarak şu ifadelere yer verildi: “açlık grevlerinde her an ölüm haberleri gelebilir. Meşru olan taleplere hükümetçe bu kadar duyarsız kalınmasının insani, ahlaki ve vicdani bir açıklaması olamaz. Biz sivil toplum örgütleri ve bireyler olarak büyük toplumsal acıların yeniden yaşanmaması ve toplumsal kırılmaların oluşmaması için sağ duyu sahibi tüm kesimleri bu beklentilere cevap olacak adımları acilen ve öncelikli olarak atılması gerektiğine inanıyoruz.”
 
Grup üyeleri daha sonra 10 dakika boyunca ıslık ve yanlarında getirdikleri düdükleri çalarak protesto gösterisi yaptılar. Oturma eyleminin ardından yürüyüşe geçmek isteyen gruba polis yetkilileri yürüyüşün yasal olmadığını hatırlattı. Polisi dikkate almayıp yürümekte ısrar eden gruba polis müdahale etti.
 
Bu haber toplam 2540 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!