1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt’te binlerce kişi için Akşam Lisesi imkanı
Siirt’te binlerce kişi için Akşam Lisesi imkanı

Siirt’te binlerce kişi için Akşam Lisesi imkanı

Çeşitli nedenlerden dolayı okumamış veya diploma alamamış olan binlerce kişi Siirt’te bulunuyor. Mesai saatlerinde okumaları artık zor. Fakat bu durumda olanlar için Siirt’te bir kapı açıldı.

A+A-

Akşam liseleri artık ülkemizde ihtiyaca binaen tekrar açılmaya başlandı fakat bütün iller bu sahada yatırımını tamamlamış değil. İlimiz Siirt, Akşam Liseleri ile ilgili yatırımını gerçekleştiren iller arasında yerini aldı.

2017-2018 Eğitim ve Öğretim döneminde Siirt’te Akşam Liselerine gitmek isteyenlere kapılarını açan Hedef Akşam Lisesi şuan için 450 kişilik kapasiteyle ilimizin yanısıra bölgemizin de ilki olma özelliği taşıyor. Anadolu Lisesi olarak kabul edilen Akşam Lisesi, diploma alamayanlar için yeni bir fırsat niteliği taşıyor.

TAŞERONLAR, SERVİS ŞOFÖRLERİ İÇİN FIRSAT

Önemli bir kısmı Orta Öğrenim mezunu olan taşeronlar, diplomalarından dolayı daha az maaş alacaklar. Görevlerinde yükselme şansları da bulunmuyor. Akşam Liseleri bu durumda olanlar için önemli bir adres. Aynı şekilde yeni düzenlemelerle Servis Şoförleri de almak zorunda oldukları belgelerde lise diplomasına ihtiyaç duyacaklar.

İlimiz Siirt’te sanayi girişinde bulunan Hedef Akşam Lisesi, yaş sınırı gözetmeksizin Lise Diplomasına ihtiyaç duyanlara kapılarını açtı.

Bu haber toplam 3865 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
4 Yorum