1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt’te Başakşehir Koleji açılıyor
Siirt’te Başakşehir Koleji açılıyor

Siirt’te Başakşehir Koleji açılıyor

"Her çocuk başarabilir” konsepti ile anaokulu ilkokul ve ortaokul bölümlerinden oluşan bir programla yola çıkan Başakşehir Koleji, kendine özgü yenilikçi eğitim modeliyle Siirt'te açılıyor.

A+A-

Başakşehir Koleji; öğrencilerinin TEOG vb. sınavlarda yüksek puanlar alması gibi akademik başarının yanı sıra  en az bir yabancı dili çok iyi konuşan, en az bir müzik aleti çalabilen, en az bir spor dalında profesyonel uzmanlık kazanan , sosyal, sanatsal, ve kültürel etkinliklerde ön plana çıkan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. 

YAŞAM VE BİLİM OKULU: BAŞAKŞEHİR KOLEJİ 
Siirt'te eğitimde yeni bir dönem başlıyor. 

Akıllı teknolojik tahtalarla donatılmış 20 ve 24 kişilik sınıflarda öğretim teknolojilerinin sınırsız bir şekilde uygulanacağı Başakşehir Koleji büyük iddialarla yola çıkıyor.  Bu amaçla kadrosunu dershanecilikten ve özel sektörden gelen tecrübeli öğretmenlerle donatmış durumda. Bunun yanında Naci Emrağ ve Beşir Yüksekli gibi yıllarını Siirt eğitimine adamış Mehmetçik İlköğretiminin deneyimli hocalarını da kadrosuna katarak emin adımlarla yeni döneme hazırlanıyor.  Ayrıca Başakşehir Kolejinde Türk ve yabancı uyruklu İngilizce öğretmenleriyle birlikte ikinci bir yabancı dil öğretimini de gerçekleştirmek için Almanca öğretmenlerine de görev verilecek. 

Satranç atölyesinden, zeka oyunları atölyesine, yüzme havuzundan, müzik ve görsel sanatlar atölyesine, tiyatro/drama atölyesine, fen bilgisi laboratuvarından bilgisayar laboratuvarına, kapalı beden eğitimi spor salonundan açık çim saha, basketbol sahası ve voleybol sahasına kadar pek çok birimin yer aldığı Başakşehir Koleji büyük adımlarla yola çıkmanın işaretlerini de veriyor. 

Yıllardır Siirt'te dershanecilik sektöründe pek çok başarıya imza atmış Doç. Dr. Cahit EPÇAÇAN okulun eğitim danışmanlığını yürütüyor. Okulun eğitim öğretim programı ve eğitim anlayışıyla ilgili Siirtliler.NET’e önemli açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Cahit EPÇAÇAN şunları kaydetti : 

"Öğrencilerimizi yaşama hazırlarken alanlarında başarılarını kanıtlamış öğretmenlerle çalışmanın güvenini yaşıyoruz. Bilimsel yeterliliğe sahip öğretmen kadromuz ile ezberlemeye değil, üretmeye dayalı, çağdaş, hayata dönük, öğrencileri hem akademik hem de sosyal olarak yaşama hazırlayan bir program uygulama hedefi içindeyiz. Her bireyin farklı öğrenme süreci olduğuna inanıyoruz. Ve bu öğrenme sürecine uygun olarak daha küçük yaştan itibaren her öğrenciyle birebir ilgilenerek o öğrenme sürecini daha etkili ve daha verimli bir şekilde gerçekleştirme hedefi taşımaktayız. Temel hedefimiz öğrencilerimizin ileriki akademik hayatlarında karşılarına çıkan sınavlarda başarılı olmalarını sağlayacak iyi bir matematik, fen bilgisi, Türkçe, sosyal öğretimiyle iyi bir fen lisesi ve sonrasında iyi bir üniversiteye yerleşmelerini sağlayacak temel akademik altyapıyı oluşturmaktır. Bu akademik altyapıyla beraber öğrencilerimizi; anadilini doğru kullanan, en az bir yabancı dilde yetkin, yetenek ve becerilerinin farkında, yaşam boyu öğrenmeyi amaç edinen, pozitif düşünce gücü gelişmiş, sosyal sorumluluk sahibi, çevresine duyarlı, duygu ve düşüncelerini rahat bir şekilde ifade edebilen, manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmek de önceliklerimiz arasında yer almaktadır. "

Bu haber toplam 7240 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!