1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. OSMAN ÖREN

  4. Siirt'te atama bekleyenler için diplomasisi sonuç verdi
Siirt'te atama bekleyenler için diplomasisi sonuç verdi

Siirt'te atama bekleyenler için diplomasisi sonuç verdi

2828 Sayılı Kanunla koruma altında iken Devlet Memuru olarak atananların bir seferliğe mahsus olmak üzere ihdas ettikleri kadroya atanmalarıyla ilgili Osman Ören’in girişimleri sonuç verdi.

A+A-

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu’nun 16. Maddesi ile ilimiz Siirt’te bulunan yurt öğrencileri uzun bir süredir bekledikleri haberi Siirt Milletvekili Osman Ören’den aldılar.

İlimiz Siirt’te ihdas ettikleri kadroya atanamayıp unvan değişikliği bekleyen memurlar uzun bir süredir yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için Siirt AK Parti Milletvekili Osman Ören’in kapısını çaldılar. Kendilerini dinleyen Ören, çeşitli Bakanlıklarda atamaları geciktirilen gençlerin durumuyla ilgili Ankara’da çeşitli bakanlıklar düzeyinde diplomasi trafiğine girdi.

SAĞLIK BAKANLIĞINDA 90 KİŞİ
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA 102 KİŞİ

Yapılan çalışmalar neticesinde mağdur olan 90 kişinin Sağlık Bakanlığı’ndan talep ettikleri unvan değişikliği onaylanmış ve kendilerine tebliğ edilmeye başlamıştır. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı düzeyinde yapılan görüşmeler neticesinde de 102 kişilik grubun da unvan değişiklik talepleri onayda olup il dışı atamalarının ardından talepleri gerçekleşecek ve tebliğ edilecektir.

ÖREN: “HAYIRLI OLSUN”

Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Siirt 27. Dönem Milletvekili Osman Ören şu ifadelere yer verdi: “2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun 16. maddesi ile ünvan değişikliği bekleyenler için Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız görüşme neticesinde bugün itibari ile 90 kişilik grup imzadan çıkmış ve tebliğleri yapılmaya başlanmıştır. Hepsine hayırlı olsun.”

Bu haber toplam 4562 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
5 Yorum