1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt’te Açık Lise öğrencilerine ücretsiz kurs
Siirt’te Açık Lise öğrencilerine ücretsiz kurs

Siirt’te Açık Lise öğrencilerine ücretsiz kurs

Açık Öğretim Lisesi’ne devam eden 100 öğrenciye Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Geometri, Tarih ve Coğrafya gibi temel dersler ücretsiz verilecek.

A+A-
Siirt Üniversitesi tarafından yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Yedi Renk" adlı proje kapsamında açık öğretim lisesine devam eden 100 öğrenciye Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Geometri, Tarih, Coğrafya gibi temel derslerden ücretsiz olarak yıl boyunca kurs verilecek. Planlanan kurslar ile örgün öğretimin dışında kalan bireylerin eğitim öğretim hayatından kopmaması ve eğitimlerine devam edebilmeleri amaçlanıyor.
 
“Yedi Renk“ isimli projede yer alan bir diğer faaliyette ise Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı Web Tasarımı ve Bilgisayar Programlama Kursları verilecek. Eğitimi verilecek programlar kapsamında 240 saat Web Tasarımı, 200 saat Web Uygulama Geliştirme, 80 saat Web Tabanlı İçerik Yönetim Sistemleri, 392 saat Nesne Tabanlı Programlamacı ve 128 saat Bilgisayar Programlama Teknikleri kursunun verilmesi planlanıyor. Verilecek kurslardan başarılı bir şekilde mezun olan adaylar MEB onaylı sertifikaya sahip olacak ve istedikleri takdirde iş kurabilmeleri için girişimcilik eğitimlerine yönlendirilecek. 
 
Kurslarda yer almak isteyen katılımcılar müracaatlarını Siirt Üniversitesi Proje Yönetim Ofisi Koordinatörlüğüne ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yapabilecekler.
 
Bu haber toplam 2398 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!