1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt’te Acemi Birliği kurulması için lobi şart
Siirt’te Acemi Birliği kurulması için lobi şart

Siirt’te Acemi Birliği kurulması için lobi şart

Siirt’te kurulacak acemi birliğin ilimiz ekonomisine katkısı son derece önemli. Bunun için lobi faaliyeti şart.

A+A-

 

Milli Savunma Bakanlığı, büyükşehirlerdeki acemi birliklerini Anadolu’ya taşımak için çalışma başlattı. Hükümetin acemi birliği seferberliği sayesinde küçük illerin ekonomisi canlandırılacak. “Acemi Sanayisi” olarak adlandırılan projeyle taşrada işsizlik azalacak, istihdam artacaktı. Üniversiteden sonra 10-15 bin kişilik acemi birlikleri Anadolu kentlerinin yüzünü güldürecek.
 
Acemi Birlikleri, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Iğdır, Bitlis, Bingöl, Muş, Sinop, Uşak gibi gelişmekte olan küçük Anadolu şehirlerine kurulacak.
 
SİİRT LOBİSİ – SİİRTLİLER FEDERASYONU
 
Öte yandan kuruluş çalışmaları sürdürülen ve Türkiye genelinde güçlü bir Siirt lobisinin oluşturulması anlamına gelen Siirtliler Federasyonu müteşebbis dernekleri ilimiz Siirt’te acemi birliğin kurulabilmesi, Ankara nezdinde gündeme alınabilmesi için çalışma yapmaları dile getirilmektedir.
 
Yapılan kulislerde “Siirtliler Federasyonu, bu vesileyle Siirt için bir niyet gösterisinde bulunacak hem de lobicilik faaliyetlerine güç kazandıracaktır.” ifadelerine yer veriliyor.
 
 

Siirt Merkez'de bulunan Tugay şehrin dışına taşınmalı. Tugayın bulunduğu alan şehrin kullanabileceği en can alıcı bölgeyi kapsıyor.


 

 

Bu haber toplam 5573 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!