1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’te 22 Park Projesi start aldı
Siirt’te 22 Park Projesi start aldı

Siirt’te 22 Park Projesi start aldı

Siirt şehir merkezinde 2018 yılı içerisinde yapılması planlanan 22 adet park çalışmaları için Siirt Belediyesi tarafından start verildi.

A+A-

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’ın girişimleri doğrultusunda kentte 2018 yılı içerisinde yapılması planlanan 22 adet parkın proje çalışması start aldı. Kısa zamanda çalışmaları başlanacak park projesi ile zaman içerisinde Siirt, yeşil renge bezenecek.

Tüm yaş gruplarından insanların dinlenebileceği, spor yapabileceği ve aileleriyle birlikte huzur içerisinde vakit geçirebilecekleri farklı konseptlerle oluşturulacak 22 parkta, pek çok bitki ve ağaç türünün dikilmesi sağlanacak. Sosyal aktivitelere olanak sağlayacak açık yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, fotoğraf çekme alanları, dinlenme alanları ile halkın rekreasyon ihtiyacını karşılayacak.

Hazırlanan proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdürü Muhdi Eldemir, Siirt için daha büyük hedeflere ve daha güzel projelerle yürüdüklerini belirterek, “2018 yılı planlanan 22 park projemizin çalışmaları start aldı. Hemşehrilerimiz, yeni yapacağımız parklarda sabahtan akşama kadar huzur içinde vakit geçirebilecekler. Parklarımız içerisinde 7’den 70’e herkese hitap edecek. Siirt halkı hizmetlerin en güzeline, en iyisine layıktır” dedi.

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve beraberindeki heyeti, yeni yapılan park projelerin çalışmalarını yerince inceleyerek, projeler hakkında bilgi aldı.

Öte yandan, 22 park projenin yüklenici firması 2 ay içerisinde parkların tamamlanacağını belirtti.

Bu haber toplam 1964 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!