1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirt’te 19 Mayıs Etkinlikleri düzenlendi
Siirt’te 19 Mayıs Etkinlikleri düzenlendi

Siirt’te 19 Mayıs Etkinlikleri düzenlendi

Siirt'te 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, coşku içinde kutlandı.

A+A-

Siirt’teki ilk tören, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla, sabah saat 09:30'da Cumhuriyet Meydanındaki, Atatürk Anıtı’na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çelenk sunulması ile başlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekilmesinin ardından, buradaki tören son buldu.

Hükümet konağı meydanında, saat 10.00'da başlayan Kutlamalara; Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, eşi Fatma Tutulmaz, Siirt AK Parti Milletvekilli Afif Demirkıran, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Hükümet Konağı önündeki tören programı; Aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından, öğrencilerin konuşmaları ve günün önem ve anlamını belirten şiirleri okumalarının ardından, konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüsam  Olgaç, “19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu ve bağımsızlığını kazanmada atılan en önemli adımdır. 19 Mayıs 1919 tarihinde ilk bağımsızlık ateşini yakan Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongreler ile kurtuluş savaşını ve ona inanan milleti ile birlikte sürdürmüş, kazanılan zaferi vatanımızın kalkınması ve muasır medeniyetler seviyesine yükseltilmesi için, bu anlamlı bayramı gençlere armağan etmiştir.” diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğüne bağlı sporcuların vatandaşlara karanfil dağıtımının ardından, coşku içerisinde geçen kutlamalarda, Judo, Taekwondo ve Jimnastik diğer spor alanlarında faaliyet gösteren sporcuların gösterileri beğeni ile izlendi.

Gençlik Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı öğrenciler tarafından üç dilde seslendirilen ”Erbane Dinletisi” büyük bir alkış aldı.

Halk oyunları gösterileri ile devam eden kutlamalarda, öğrenciler ile gençler arasında, Atletizm, Masa Tenisi Satranç turnuvaları ve benzeri sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, Vali Mustafa Tutulmaz ve Protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Tören, Siirt İlim Sanat Kültür Araştırma Vakfı (SİSKAV) sanatçılarından Lütfü Turşak’ın üç dilli müzik dinletisi eşliğinde, vatandaşların ve gençlerin katılımı ile  çekilen halaylarla sona erdi.

19mayis1.jpg19mayis2.jpg19mayis3.jpg19mayis4.jpg

19mayis5.jpg

Bu haber toplam 2503 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!