1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt’te 10 tarım ve hayvancılık projesi kabul edildi
Siirt’te 10 tarım ve hayvancılık projesi kabul edildi

Siirt’te 10 tarım ve hayvancılık projesi kabul edildi

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, 3 Milyon 2 Yüz Bin TL tutarında 10 Adet Tarım ve Hayvancılık Projesinin kabul edildiğini açıkladı.

A+A-

GAP İdaresi Başkanlığı 2019 Yılı tarımsal üretimin desteklenmesi programı kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz organizasyonunda il ve ilçe Müdürlükleri tarafından hazırlanan, 3 milyon 2 yüz 70 bin TL tutarında toplam 10 proje kabul edildi.

Vali Ali Fuat ATİK konuyla ilgili yaptığı açıklamada ‘’2019 yılında GAP idaresi başkanlığına en çok projeyi sunan il olarak idareye 28 proje sunduk. GAP idaresi tarımsal üretimin desteklenmesi programı kapsamında sunduğumuz projelerden 10 tanesini kabul etti. Ayrıca Şirvan ilçemize ait 2 milyon 700 bin TL değerinde 4 adet tarımsal entegre projeleri de önümüzdeki ayda değerlendirilecektir.” dedi.

Siirt’in tarım ve hayvancılık kenti olduğunu kaydeden Vali Atik konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Tarımsal projelerle sağlanan kaynaklar, etkin ve hassasiyetle kullanılacak, ilimiz istihdamına, tarım ve hayvancılık üretimimizin artmasına ve ürün desenimizin çeşitlendirilmesi ile birlikte çiftçi ve üreticilerimize önemli katkılar sağlayacaktır.” 

Kabul edilen Projeler

Siirt merkez ilçemiz de “Ana arı projesi”, “Seyyah arıcılar projesi”, “Konar-Göçer Hayvan Yetiştiricilerine Nefes Projesi” olmak üzere toplam 1 milyon 196 bin TL tutarında 3 proje,

Pervari İlçemizde “Ana Arı Yetiştiriciliği Projesi”, “Gezginci Arıcılık Projesi”, “Pervari Bal Festivali” olmak üzere toplam 825 bin TL tutarında 3 proje,

Kurtalan ilçemizde “Alternatif Ürün Lavanta Yetiştiriciliği Projesi”, “Kesme Çiçek Yetiştiriciliği Projesi” olmak üzere toplam 562 bin TL tutarında 2 proje,

Eruh İlçemizde “Örtü altı Sebze Yetiştiriciliği Projesi”, “Budama Aşılama Projesi” olmak üzere toplam 685 bin TL tutarında 2 projemiz kabul edilmiştir.

Bu haber toplam 17340 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!