1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt’te 10 tane zenginleştirilmiş Kütüphane açılıyor
Siirt’te 10 tane zenginleştirilmiş Kütüphane açılıyor

Siirt’te 10 tane zenginleştirilmiş Kütüphane açılıyor

Kitap ve Kütüphane yakılan değil şehir olarak anılmak istemeyen Siirt’te 10 adet zenginleştirilmiş kütüphane açılıyor. İlk Kütüphane il merkezinde açıldı.

A+A-

Siirt’te açılacak olan 10 adet zenginleştirilmiş kütüphanenin ilki Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde açıldı. İkincisi ise Şirvan’da açıldı. 

Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde açılan Z Tipi Kütüphanenin açılışına Vali Mustafa Tutulmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Adayı Prof.Dr.Yasin Aktay, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanı Ercan Şen, İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, Milli Eğitim şube müdürleri ve okul müdürü Fatih Göztok ile öğretmenler katıldılar.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Yasin aktay, eğitim gördüğü okulda ders çalıştığı kütüphanenin Z-Kütüphanesine dönüştürülmesinin sevindirici olduğunu söyledi. Kitap okuma alışkanlığını ilkokul döneminde kazandığını şöyle konuştu: 

“Bu kütüphanede çok zamanım geçti. O zamanlar sadece Milli Eğitimin klasik kitaplarından başka kitap yoktu. Mezun olduğum bir okulun bu şekilde yenilenmiş ve zenginleştirilmiş bir kütüphanesini açmak bana nasip olduğu için şükrediyorum.

YAKILAN KÜTÜPHANEDE ÇOK VAKİT GEÇİRMİŞTİM

Aktay, Siirt’te sözde Kobani olaylarında yakılan kütüphaneyle ilgili gazetecilerin sorusuna ise şöyle cevap verdi: “6-7 Ekim’de yakılan İl Halk Kütüphanemizde çok zamanım geçti. 9-10 yaşlarındayken saatlerimi geçirirdim o kütüphanede. İl Halk Kütüphanesi yeniden geçici olarak başka bir yerde açıldı. Şuan yenisinin açılması için çalışmalar başladı.

Vali Mustafa Tutulmaz, “kitap okumayı alışkanlık haline getirmek için kütüphaneler önemlidir. Okuyan insanlar ülke yönetiyor, okumayanlar ise yönetemiyor. Kütüphaneler halka açık olmalıdır.”

İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, “insanlar için değerli olan kitaplar kütüphanelerde korunur ve araştırmacıların, öğrencilerin hizmetine sunulur. Teknoloji ne kadar gelişse de hiçbiri kitabın yerini tutamaz”

kutuphane1-001.jpgkutuphane2-001.jpgkutuphane3-001.jpgkutuphane4-001.jpg

Bu haber toplam 2522 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!