1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirtspor'dan Kırıkhan maçıyla ilgili açıklama
Siirtspor'dan Kırıkhan maçıyla ilgili açıklama

Siirtspor'dan Kırıkhan maçıyla ilgili açıklama

Siirtspor yönetimi tarafından yapılan açıklamada Kırıkhanspor maçında çıkan olayların Türk futbolunun sevgi, barış ve kardeşlik ortamına büyük zarar verdiği belirtildi.

A+A-

Siirtspor Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamada, 19 Kasım Cumartesi günü İskenderun 5 Temmuz Stadı'nda oynadıkları Kırıkhanspor maçında çıkan olayların Türk futbolunun şiddetle ihtiyaç duyduğu sevgi, barış ve kardeşlik ortamına büyük zarar verdiği bildirilerek, maçta sporun özüne ve ruhuna yakışmayan görüntülerin yaşandığı belirtildi.

Kırıkhanspor maçında yaşanan bu spor dışı olayların ilk kez yaşanmadığı, önlem alınmaması halinde yeni olayların yaşanacağı savunulan açıklamada, şöyle denildi:

'”Futbol Federasyonu ve devletin ilgili mercilerini, bu işin üstüne giderek, bundan sonra başka takımların canlarının yanmaması için önlem almaya davet ediyoruz. Kırıkhanspor ile oynadığımız maçta olayların başlangıcı rakip takım kalecisi Bekir Küçükertaş'ın yediğimiz 2. golden sonra taraftarlarımıza yaptığı spor ahlakına yakışmayan hareketler olmuştur.

KIRIKHANSPOR YÖNETİCİLERİ DE TAHRİK ETTİLER

SALDIRILARDAN SİİRTSPOR TEKNİK HEYETİ DE NASİBİNİ ALDI

 

Buna Kırıkhanspor’lu yöneticilerin tahrikleri de eklenince ortam iyice gerilmiş olup Kırıkhanspor’lu taraftarlar sahaya inerek futbolcularımıza saldırmaya başlamışlardır. Olayları yatıştırmak için olay yerine giden teknik heyetimiz ve yöneticilerimiz de menfur saldırılara maruz kalmışlardır.

SAVUNMASIZ 3 TARAFTARIMIZ CİDDİ YARA ALDI

Ne yazık ki çıkan olaylarda savunmasız kalan 3 taraftarımız ciddi şekilde yaralanmışlardır. Yaralanan taraftarlarımızı hastaneye götürmek için olay yerine gelen ambulansın rakip takım taraftarları tarafından engellenmesi de onların ne kadar sporun kardeşliğinden uzak olduklarını göstermektedir. Yaşanan olaylar sadece sporla değil insanlıkla da bağdaşmamaktadır. Üzerinde durulması gereken en önemli nokta Kırıkhanspor'un bu olayları Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi takımlarıyla oynadığı maçlarda yapmasıdır. Bilindiği gibi bu sezonun 5. haftasında oynanan Kırıkhanspor-Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor maçında da benzer olaylar meydana gelmiş ve Diyarbakır takımı spor dışı çirkin saldırılara maruz kalmıştır. Futbol Federasyonu başta olmak üzere devletin ilgili birimlerini bu olayların üzerine giderek sporumuzda kanayan yara haline gelmekte olan Kırıkhanspor'un bu çirkin tutumuna 'dur' demelerini bekliyoruz. Spor dışı emellerini yeşil zeminlere taşıyarak bölge takımlarına karşı düşmanca tutum sergileyen Kırıkhanspor'un bu tutumunu kınıyor, yaralanan taraftarlarımız, futbolcularımız ve teknik adamlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.'”

Bu haber toplam 3587 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!