1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirtspor’dan Adnan Öktüren’e teklif
Siirtspor’dan Adnan Öktüren’e teklif

Siirtspor’dan Adnan Öktüren’e teklif

İstanbul’da toplantı yapan Siirtspor yönetimi’nden Adnan Öktüren’e teklif yapıldı.

A+A-

Siirt’te spor kamuoyunun mercek altına aldığı bu toplantıyla ilgili detay bilgi verilmemesiyle birlikte çeşitli sorular beraberinde geldi. Siirtliler.Net’i arayıp “Adnan Öktüren kulübü alıyormuş” şeklinde bilgi veren çok sayıda kişi bu konuda kulüp yönetiminin her zaman olduğu gibi kamuoyunu aydınlatmaması tepkilere neden oldu.

Böyle bir teklifin gelip gelmediğini öğrenmek için Siirtliler.Net olarak konunun direk muhatabı olan Diyarbakır Siirtliler Derneği başkanı olan Adnan Öktüren’i aradık. Yapmış olduğumuz görüşme neticesinde Öktüren, Siirtliler.Net’in aşağıdaki sorularını yanıtladı.

Size Başkanlık teklif edildiği söyleniyor. Doğru mudur?

Gelecek sene 3.Lig kalkıyor ve Deplasmanlı Amatör Lige dönüşüyor. Bu sene Siirtspor’un üst lige çıkıp çıkmayacağı belli değil. Çıkmadığı taktirde Deplasmanlı Amatör Lig’de oynayacaktır ki o zaman amatör takımdan bir farkı kalmayacaktır kulübün. Bank Asya’da, 1.lig’de görev yapmış birisiyim. Siirt benim için tabiî ki önemlidir ama 1.Lig’de görev yapmış hangi insan amatör bir kulüpte başkanlık yaparki. Bana başkanlık teklifi değil de ‘bize yardımcı ol’ teklifi geldi. Ben de buna henüz cevap vermiş değilim. Bazı incelemelerim olduktan sonra cevap verebileceğimi söyledim. Geçtiğimiz günlerde Siirt’e giderek alt yapıyı, tesisleri inceledim. Siirtspor’un öncelikle Siirt’e gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde kulüp yönetimiyle tekrar bir görüşme yaparak kesin kararımızı o zaman vereceğiz.

Geçtiğimiz günlerde Siirt’e gelerek Belediye ve Valiliği ziyaret ettiniz. Ziyaret sebebiniz neydi?

Siirt Belediye başkanı Selim Sadak benim önceden beri bir dostumdur. Siirt’e vakit buldukça gidip geliyorum zaten. Belediye Başkanımızı da bu vesileyle ziyaret ederek, hasbihal ettik. Orada sohbet esnasında Siirtspor’dan da bahsettik. Başkan Sadak’a Siirtspor, Siirt’e geri dönse yardımcı olurmusunuz diye bir soru sorduğumda bana ‘hay hay, başım üstüne’ yanıtını verdi.

Vali beyi ziyaretimizin nedeni de bildiğiniz üzere Diyarbakır Siirtliler Derneği’nin başkanlık görevini sürdürüyorum. Derneğimiz adına ilimizde yeni göreve başlayan Vali beyi bir hayırlı olsun şeklinde nezaket ziyaretinde bulunduk.

 

Siirtspor taraftarını hiçe sayan, dışlayan kulüp yönetiminin yeni dönemde taraftara sırtını dönmeye devam edip etmeyeceği ise hala bilinmiyor.

Bu haber toplam 4655 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!