1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirtspor’da sezonun kapanış toplantısı yapıldı
Siirtspor’da sezonun kapanış toplantısı yapıldı

Siirtspor’da sezonun kapanış toplantısı yapıldı

2010-2011 sezonunun son kapanış toplantısı bu akşam Kulüp binasında Adnan Öktüren başkanlığında gerçekleştirildi.

A+A-

Siirt Valisi Musa Çolak, Siirt Emniyet Müdürü Recep Güven, Siirt AK Parti Milletvekili Afif Demirkıran ve Milletvekili Adayı Osman Ören ile kulüp yöneticileri ve futbolcuları yemekli toplantıda Siirtspor’u yalnız bırakmadılar.

Açılış konuşmasını yapan Adnan Öktüren, aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Siirtspor 2010-2011 sezonunu yarınki maçın ardından kapatıyor. Siirtspor bu sene tamamen Siirt’e mal olmuş, Siirt’in sosyal yaşamının en önemli ögesi olmuştur. Sekizin üzerinde Siirtli top oynamaktadır. Geçen sezon takım İstanbul’da kalıyordu. Bu sezon takımımızı tekrar Siirt’e getirdik ve bu sayede şehre ekonomik anlamda girdisi oldu. 2.5 Trilyon liraya yakın Siirt’e ekonomik anlamda büyük bir katkı sağlamıştır. Futbol sadece profesyonel takımlardan müteşekkil değildir, bunun amatör takımları da vardır. BAL liginde, milli eğitim gücü ve polis gücü gibi basketbol takımlarına sponsor olduk, 13-14 yaş grubundaki çocuklarımıza yetişmeleri için katkılar sağladık. Siirtspor hiçbir geliri olmadığı halde hem belediyeye hem vilayete tek kuruş yük olmayan tek kulüptür. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bu takımın sponsoru olan Sayın Fadıl Akgündüz’ün de konumunu tüm Siirtlilerin çok iyi bilmesini istiyorum. Kahve köşelerinde oturarak, dedikodu yaparak Siirte faydalı olunamaz. Siirt’e faydalı olmak için ekonomiye katkı sağlamak gerekir. Bizler bu sene onu sağladık. Ayrıca Türkiye’nin birçok vilayetinde yapılan maçlarda Siirtlilerin bir araya gelmelerini sağladık. Bu büyük özveriyi hazırlamamıza vesile olan devlet adamlığı profilindeki bir insan olarak Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Ekonomik anlamda değil ama moral açısından, psikolojik açısından çok büyük faydaları oldu. Ayrıca bu şehri çok seven emniyet Müdürümüz Recep Güven’e teşekkür ediyorum.

Önümüzde 12 Haziran seçimi var. Ben aday adayıydım. Ben geçen yasama döneminde Afif Demirkıran’ı çok yakından tanıyan bir insanım. Afif bey bugün Türkiye’de kendisini kanıtlamış, hem enerji sektöründe hem ilişkilerinde çok net bir şekilde ispat etmiş biridir. Onun dostluğundan her zaman haz duymuşumdur. Osman Ören benim kardeşimdir. Okul yönetimindeyken beni aramış ve okulun ihtiyaçlarını bildirmiştir. Kendisine yardımcı olmaya çalıştım. Kendisi kefalet edeceğim bir insandır.

Siirt, Türkiye’nin en genç nüfusu olan bir yer. Fakat ilimizde antreman yapabileceğimiz bir sahamız yok. Bu güzel iki vekil arkadaşımızı meclise taşırsak onlardan burada söz istiyorum. Mutlaka spor tesislerinin yapılması lazım. Siirt’in makus talihini değiştirelim. Eğer biz değiştirmezsek başkaları bizim istemediğimiz şekilde değiştirir.”

Milletvekili Adayı Osman Ören: “Adnan bey çok sevdiğim bir abim. Geçmişte birçok faaliyete imza attık. Bu programdan ve takımımıza verdiği desteklerinden dolayı kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Siirt Milletvekili Afif Demirkıran:

“Ortak akıl, ortak ruh oluşturabilirsek daha sağlıklı bir topluma sahip olacağız. İlimizi gezdiğimde küçük ilçelerimizde bile sayısız internet kafeler var ve buralar vaktini oyun oynayarak geçiren gençlerimizle dolu. Bilgisayarları faydalı birçok iş için kullanmak yerine saatlerce oyun oynamak için kullanılması yazıktır. Üniversiteler bacasız fabrika gibi görülüyor ancak ben farklı yönden bakıyorum. Evet şehre ekonomik anlamda canlılık kazandırıyor fakat Türkiye’nin birçok şehrinden öğrenciler aynı çatı altında bir Türkiye mozaiği oluşturuyorlar. İlimizde 25 baraj yapılıyor ve her birinde 1000-1500 civarında işçi çalışıyor. Barajları yapanlar Türkiye’nin saygın firmalarındandır ve ilimizde yatırımlar yapıyorlar. Bu da gösteriyor ki ilimizin güvenlik sorunu yoktur. Gençlerimizi kahve köşelerinden koparmak lazım.  Ama sporla, ama istihdamla… ilimize spor tesisi için buradan hepinize söz veriyorum. Siirt’in önü açıktır. Geleceğimize bakalım ve geçmişimize takılmayalım.” İfadelerine yer verdi.

Vali Musa Çolak:

“İlin sosyo ekonomik gelişmesinde sporun çok katkısı var. Siirt’te kardeşlik ortamını geliştirecek şekilde Siirtspor yönetimi ve futbolcularıyla önemli hizmet verdiniz. Katkılarından dolayı Adnan Öktüren’e ve Fadıl Akgündüz’e teşekkür ediyorum. Devletimizin teminatı gençlerimizdir. Binlerce yıllık tarihimizden gelen birlik ve beraberliğimize katkı sağlıyorsunuz. Bu birlik ve beraberliğimize kastedenlere müsaade etmediniz. Adnan bey sağolsun amatör spor kulüplerine de destek sağladı. İlimizde birlik ve beraberliğe katkı sağladığı gibi ayrıca bizlere de hiçbir maddi külfet getirmedi. Kendisine teşekkür ediyorum.”

Kapanış konuşmasının ardından Gazeteci Eyüp Güzel’den konuşma yapmasını isteyen Vali Çolak’ın teklifi üzerine Genel Yayın Yönetmenimiz Güzel yaptığı kısa konuşmada; “Siirtspor ne yazık ki üst lige çıkamamıştır. Bu anlamda bir başarısızlık söz konusu. Ancak, ilimizde spor adına heyecanı diri tutma, enerjiyi muhafaza etme konusunda özellikle Fadıl bey ile Adnan beyin maddi-manevi katkılarını kimse inkar edemez.” dedi.

Bu haber toplam 3620 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!