1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirtspor’da renk değişimine bir tepki de İstanbul’dan
Siirtspor’da renk değişimine bir tepki de İstanbul’dan

Siirtspor’da renk değişimine bir tepki de İstanbul’dan

Siirtspor’un 1969’dan bu yana kendisiyle özdeşleşmiş “Sarı-Mavi” renklerinin kongreyle birlikte değişeceği iddiasına taraftarın yanı sıra İstanbul’dan da bir tepki geldi.

A+A-

Siirt’te “Sarı-Mavi” renkleri bir futbol takımının renklerinin ötesine geçmiş durumda. Siirtspor’la birlikte yeşeren bu renklere olan tutku, aynı zamanda sporun, centilmenliğin ve memleket sevgisinin de renkleri olmuş durumda. Onlarca yıldır Siirt’liler bu renklerle takımına bağlandı ve bu renklerle büyüdü. Ancak Siirtspor’un önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan kongresinde onlarca yıllık geleneğin artık yok olacağı iddiası tepkilere neden oldu.

İSTANBUL’DAN DA TEPKİ VAR

Siirtliler.Net tarafından gündeme getirilen iddia Siirt’teki taraftarın tepkisine neden oldu. Konuyu bilgisayar ekranlarına getiren Siirtliler.Net’e taraftarın tepkisi gecikmedi. Ancak tepkiler Siirt’le sınırlı kalmadı. Tepkinin bu seferki adresi İstanbul…

İstanbul’da faaliyet gösteren ve her fırsatta Siirt ile ilgili konulara hassasiyetle yaklaşan İstanbul Siirtliler Derneği (SİDER) Başkanı Aydın Candabakoğlu, gönderdiği mesajda tepkisini aşağıdaki ifadelerle dile getirdi:

“Sarı - Mavi sadece Siirtsporumuzun değil Siirt'in renkleridir. Sarı toprağın bereketini mavi ise gökyüzünün huzurunu yansıtıyor. Siirtli toprağına bağlı ve aynı zamanda kanaatkar gökyüzünün berraklığı kadar temiz ve müteşekkirdir.

Renklerimizle oynamayalım. Farklılığımız özelliğimiz olmaya devam etsin. Beyazı kırmızıyı siyahı yeşili pek çok takım kullanıyor. Hem sonra başarı isteniyorsa renklerde değil zihniyet değişimi daha doğru olmaz mı?

Sevgi ve saygılarla not düşmek istedim.”

Aydın Candabakoğlu
Siirtliler Derneği (SİDER) Başkanı

Bu haber toplam 3906 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!