1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirtspor'da işler yine karıştı
Siirtspor'da işler yine karıştı

Siirtspor'da işler yine karıştı

İki yıl önce Siirtspor kulübünü büyük umutlarla alan JET-Pa holding Yönetim Kurulu başkanı Fadıl Akgündüz, Siirtli sporseverlere büyük umutlar vermişti.

A+A-

HABER EKİ (26.09.2010): Kulüp yöneticisi Celal İlbaylı, haberimize ve gelen yorumlara ilişkin yaptığı açıklamada kendisinin Adnan Öktüren ile bir problemi olmadığını, Adnan Öktüren'in zaten kulüp yöneticisi olmadığını belirtti. İlbaylı, problemin Fadıl Akgündüz ve avukatı Veysi Yaşar ile olduklarını sözlerine ekledi.

 

-------------------------------------------------

 

YÖNETİM İSYAN BAYRAĞI ÇEKTİ

Siirt spor kulüp yöneticileri Fadıl Akgündüz’e bayrak açtı.

“BİZİ TAKMAYANI BİZDE TAKMAYIZ.”

 

İki yıl önce Siirtspor kulübünü büyük umutlarla alan JET-Pa holding Yönetim Kurulu başkanı Fadıl Akgündüz, Siirtli sporseverlere büyük umutlar vermişti.

Ancak beklenen başarılar ve verilen sözler gelmeyince sporseverlerden sonra Kulüp yöneticileri de Akgündüz’e bayrak açarak isyan etti.

Siirt spor kulüp yöneticisi Celal İlbaylı ve diğer yönetim üyeleri 17 aydır Akgündüz’ün kendileri ile bir kez bile olsa toplantı yapmadığını söyleyerek, takımın gidişatı, yapılan transfer ve harcamalar konusunda Akgündüz’ün şeffaf olmadığını söyleyerek topa tuttu.

 

HEYECAN BIRAKMADILAR

İlbaylı yaptığı açıklamada: “Ben ve yönetimdeki arkadaşlarım uzun yıllardır Siirt spora hizmet ediyoruz. Bu takımın başarılı olması için yaptığımız tüm uğraşlar bir iki zat yüzünden hepa oluyor. Kulüp başkanı şuana kadar bizimle bir tek toplantı bile yapmış değil, hiçbir şekilde takımın gidişatı, transferler ve harcamalar bizlere danışılmadı, hatta yönetim kurulu üyeleri bile takımın deplasmanda yapılacak maçlara davet edilmedi.

Sayın Akgündüz’e sesleniyorum. Eğer bu takımda yapılacak tüm kararlar iki zatın dudakları arasındaysa yönetime ne gerek var. Sayın Adnan Öktüren’de aynı yanlışları yapıyor. Yönetim kurulu üyeleri olarak Bizi takmayanı bizde takmayız. Bizde önümüzdeki günlerde önemli kararlar alarak yolumuza devam edeceğiz.”dedi.

 

SPORSEVERLER TEPKİLİ: GİDİŞAT İYİ DEĞİL…

Sarı mavili renklere gönül veren sporseverler Akgündüz’ü Padişah gibi davrandığını söyleyerek: “Siirt spor kulüp başkanı Fadıl Akgüdüz vermiş olduğu sözlerin 10’da 1’ini yerine getirmedi. şampiyonluk vaadi bir yana bu takımın mevcut kadro ile ligde tutunabilmesi bile zor.”

 

TEK ADAM ANLAYIŞI TAKIMI BİTİRDİ

Takımda Avukatı Veysi Yaşar ile birlikte tek adam zihniyeti ila hareket eden Akgündüz, Siirtspor’da yapılan tüm gelişmeleri iki dudağı arasında. Akgündüz, yönetim kurulu üyelerini insan yerine koymadığı gibi basın mensuplarının telefonlarına da cevap vermeyerek adeta kamuoyundan kaçıyor.

 

HANİ ALTYAPI TESİSİ

Siirtli sporseverler: 2 yıl önce takımı alan Akgündüz ve Avukatı Veysi Yaşar’ın Siirt halkına vermiş olduğu sözleri hatırlatıyoruz.

100 bin kişilik Stad yapılacak, Siirt spordan büyük takımlara futbolcu yetiştirilmesi için altyapı tesisi kurulacak ve çok yetenekli Siirtli gençler yaratılacaktır.

Siirt spor kademeli olarak birinci lig ve süper lige çıkartılacak. Takım çok önemli milli sporcularla kurulacak. Siirt’te 4 yıldızlı bir otel yaptırılacak, yapılan çalışmalar basın yolu ile an ve an kamuoyuna yansıtılacak. vs... Siirt spor kulüp başkanı Akgündüz’ün bu sözleri hepsi askıda kaldı.”

 

SİİRT HALKI VERİLEN SÖZLERİN TAKİPÇİSİ

Siirtli sporseverler: “Siirt halkına verilen sözlerin takipçisiyiz, Siirt spor kimsenin babasının malı değil, birilerinin takım sırtından bir yerlere gelmesinin doğru olmadığını hatırlatır, Akgündüz’ü Siirt halkına vermiş olduğu sözleri yerine getirmeye davet ediyoruz.

Yok eğer verilen sözler yerine getirilmeyecekse Akgündüz çıkıp tüm Siirt halkından “Ben yalan söyledim. Verdiğim tüm vaatler sırf bir yerlere gelmeyi amaçlamak için yaptım. Siirt spor üzerinden siyasi veya ticari bir beklenti bulduğum için bu takımı aldım’ desin. O zaman her şey anlaşılır” bizde saygı duyar ve yolumuza devam ederiz. dedi.

 

 

TAKIM ESKİ ÖZÜNE KAVUŞTURULMALI

Siirt spor takımına herkesin sahip çıkması gerektiğini söyleyen sporsverler: “Siirt spor tüm halka mal edilmelidir. Takımın yeri Siirt’tir, sarı mavili renkleri değiştirmekle, Siirt’ten almakla bir yere varılmaz, Siirt esnafı artık bu takımı bu memlekette görmek istiyor. Bu yanlışlıktan biran önce vazgeçilmelidir.”

 

HATALAR TEKRARLANMAMALI

Emanetçi olarak getirilen Adnan Öktüren, Akgündüz’ü yaptığı hataları tekrarlıyor, şuana kadar bir kez bile olsa bu takım çalışmaları ile ilgili kamuoyu bilgilendirilmedi.

        Kulüp olarak hangi çalışmalara imza atmak istediği veya gelecek ile ilgili beklenti ve hedeflerini ortaya koyamadı.

Siirtli taraftarlar, zevkli olduğu kadar heyecanlı ve yırtıcı bir karşılaşma sergileyen bir takım görmek istiyor.

Ve bu takımı bu noktaya getiren iradeli, kararlı ve verdiği sözün arkasında duran, yönetimini insan yerine koyan bir başkan görmek istiyor.

Bu haber toplam 3751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!