1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirtsporda Beklenen Kongre Gerçekleşti
Siirtsporda Beklenen Kongre Gerçekleşti

Siirtsporda Beklenen Kongre Gerçekleşti

Siirt Spor gerçekleştirdiği olağan üstü kongreyle yönetimin başına Tanju Çolak’ı getirdi.

A+A-

 

İki ay önce kongre kararı alan Siirt Spor bugün almış olduğu kararı gerçekleştirdi ve yapmış olduğu olağan üstü kongre ile yönetimin başındaki ismi değiştirdi. 246 delegeden oluşan yönetimden sadece 140 civarında delege katıldı. Kongre ile görevi sona eren eski başkan Fadıl Akgündüz’ün direktifiyle yönetim el değiştirdi ve kulübün başına  eski milli oyuncumuz Tanju Çolak geçti.

 

Renkler Değişti

 

Yönetimin el değiştirmesiyle birlikte takımın renkleri de değişime uğradı. Önceden sarı ve mavi renklerinden oluşan takımın renkleri artık kırmızı, siyah ve beyaz oldu.

 

Öktüren; Dedikodularla Bir Kulübü Yönetemezsiniz

 

Öktüren; “Sayın Fadıl Akgündüz’ün Siirtspora sponsor olduğu günden beri çok şeyler yaptık. Gerek as takımımızda gerekse ilimizdeki amatör liglerde top koşturan takımlarımızla her zaman beraber ve destekleyici olduk. Şampiyonluğa oynayan bir takım kurmaya çalıştık belki şampiyon olmadık ama Siirt’te bitme noktasında olan futbolu yeniden kazındırdık. Göreve geldiğimiz günden beri bazı hatalar yapmış olabiliriz ama haksız yere yersiz dedikodularla yargılandık. Ben buradan şunu söylemek istiyorum dedikodularla kulüp yönetemezsiniz. Şayet bizden daha iyi yönetebiliriz diyorsanız buyurun gelin ama dedikodu yaparak bir yere varamazsınız deyerek bazı sitemlerde bulundu. Bizler Siirt’e ve Siirtspora hizmet için buradayız. Bende dahil herkes Siirt'e kurban olsun. Bizim işimiz burada sadece futbol değil. Bunun yanında sosyal sorumluluk görevlerimmiz olan eğitim,iaşe,gibi konularda da Siirt'e ve Siirt halkına hizmet ediyoruz.”

 

Siirtsporun başına geçen Tanju Çolak ise yaptığı konuşmada “Evvela bu güzel şehirde daha önce teknik direktörlük deneyimimden sonra kulüp başkanlığına gelmem beni çok mutlu etmiştir. Siirt insanıyla çok güzel bir şehir ve bu insanlar da her şeyin en iyisine layık. Bunu da bizler spor adamları olarak ta bu şehrin takımında Siirtlilerin layık olduğu yere getirmeye çalışacağız. Adnan beyle beraber bunu başaracağımıza inanıyorum. Öncelikli hedeflerimiz takımımız ligin sonunda şampiyonluğa o olmasa en iyi yerde olmasını sağlamak. Sonrasında da bu şehre en güzel tesisi kazandırabilmektir. Bu konuda Adnan beyle beraber geçen haftadan itibaren çalışmalara başladık. Dedi

 

Bu gün gerçekleşen olağan kongreye tek liste olarak giren Tanju Çolak resmen Siirtspor başkanlığına getirildi.

 

Yönetim Listesi

 

Tanju Çolak

M.Nedim Tekin

M.Ayhan Özgen

Y. Kenan Çavuşoğlu

Aydın Sezer

Yusuf Evin

Ayhan Karanfil

Çetin Akınay

Barış İlçin

Kemal Varır

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 4299 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!