1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirtspor’a PFDK’dan ceza yağdı
Siirtspor’a PFDK’dan ceza yağdı

Siirtspor’a PFDK’dan ceza yağdı

Geçen hafta Fatih Vefa stadında oynanan A.Üsküdar-Siirtspor maçından dolayı Siirtspor’a ceza yağdı. Cezaya en önemli sebebiyet ise Kulüp İdarecisi Alpay Özalan'dan kaynaklandığı belirtildi.

A+A-

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Anadolu Üsküdar-Siirtspor maçında sportmenliğe aykırı davranışlarından dolayı Siirtspor Asbaşkanı Alpay Özalan ve Futbolcu Ömer Kaplan’a ceza verdi. PFDK ayrıca saha olayları nedeniyle 1.000 TL, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketlerden dolayı Siirtpor’u 1.400 TL para cezasına çarptırdı.

 

İşte ; PFDK’nın Kararı

 

SİİRTSPOR Kulübünün, 13.03.2010 tarihinde oynanan ANADOLU ÜSKÜDAR 1908 SPOR - SİİRTSPOR 3. Lig yükselme grubu futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada SİİRTSPOR Kulübünün, takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle takdiren 1.400.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Cezaların birleştirilmesi suretiyle SİİRTSPOR Kulübünün, toplam 2.400.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada SİİRTSPOR Kulübü idarecisi FETHİ ALPAY ÖZALAN'ın, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 30 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ve 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir..

Bu haber toplam 2919 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!