1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirtspor yönetimine tepkiler çığ gibi artıyor
Siirtspor yönetimine tepkiler çığ gibi artıyor

Siirtspor yönetimine tepkiler çığ gibi artıyor

Siirtspor yönetimine karşı artan tepkilere bir yenisi daha eklendi. Fenerbahçe tribünlerinin önde gelen liderlerinden hemşehrimiz Şeref Sevinç, Siirtspor yönetimini yerden yere vurdu…

A+A-

A.Üsküdar maçına gelen ve taraftarlar arasında Fenerbahçe tribünlerinin önde gelen liderlerinden, geçmiş yıllarda Siirtspor’un 1.Lig mücadelesinde deplasmandan deplasmana koşan ve Siirt spor kamuoyunun yakından tanıdığı, aynı zamanda Siirtspor sevdalısı olan hemşehrimiz Şeref Sevinç te bulunuyordu.

Şeref Sevinç alınan mağlubiyetten dolayı sert açıklamalarda bulundu. Duyduğu üzüntüyü dile getiren Sevinç, Siirtliler.Net’e şu açıklamalarda bulundu:

“Üsküdar Anadoluspor maçında Siirtspor’un giymiş olduğu kırmızı-beyaz formanın Siirtspor’un kendi renklerini yansıtmadığını, utanç verici olduğunu oynanan maçla bunu pekiştirdiğini esefle izledik. Fatih’te onbinlerce Siirtli, Siirt’teki taraftarlar derneği gibi aynı şekilde küstürülmüştür. Yıllarca sporun içinde bulunmaktayım ve her türlü deplasmana gittim. Bu işler taraftar dernekleriyle, tribün liderleriyle barışık olmadığı sürece kimse başarı beklemesin. Dünyanın hiçbir yerinde topçu başka şehirde idman yapacak, günü birlik Siirt’e gidip maçı yapacak ve sanki arkasından süvariler kovalıyormuş gibi uçakla apar topar İstanbul’a dönmesi yoktur.  Bugünkü maçta A.Üsküdarspor taraftarlarının Kulüp Yöneticileri tarafından organize edilerek tribünlere geldiklerini gördük. Fakat bizim taraftarımız ise sahipsiz bırakılmıştır. Rezilliğin son perdesi. Acziyet ve Fiyasko…

“Taraftara ihtiyacımız yok. Gelen gelir, gelmeyen gelmez”

Maç sonrasında Fadıl Akgündüz ile yaptığım konuşmada kendisine “geçmiş yıllarda olduğu gibi kenetlenip birlik beraberliği sağlamanın zamanı gelmedimi?” diye bir soru sordum. Akgündüz’ün “Ben taraftar maraftar istemiyorum. Taraftar gelecekse kendileri bilirler. Gelen gelir, gelmeyen de gelmez. Gelmek isteyenler münferit olarak gelsinler organize istemiyorum.” Şeklindeki cevabı çok düşündürücüydü. Siirtspor başkanına hiç yakışmayan bu açıklamayı esefle kınıyorum. Ayrıca Fadıl Akgündüz’ün Avukatı olan Veysi Yaşar’la bu konuyu görüştüm. Av.Veysi Yaşar ise “Biz bu takımı zaten bırakacağız” şeklinde cevap verdi.

Bu yöneticiler Siirt’in gerçek sahipleriymiş gibi hareket ediyorlar. Siirt’in gerçek sahibi taraftarı ve halkıdır. Siirtspor hiçbir zaman sahipsiz kalmaz. Bundan sonra İstanbul’daki taraftarlar olarak bizler, Siirt Taraftarları ile birlikte bu işlerin takipçisi olacağız. Memleketimizin spor takımını kimse kendi çıkarları için basamak olarak kullanamaz.

22 saatlik yoldan gelip takımlarını destekleyen Siirtspor taraftarlarına da çok teşekkür ediyorum.

 

Bu haber toplam 7104 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!